Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Якщо бульби жоржин проросли

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Зазвичай жоржини проростають завчасно, якщо їх зберігати в кімнатних умовах.

Швидше за всіх проростають ранні сорти. Спочатку на їх кореневій шийці з’являються бруньки, потім вони перетворюються на товстенькі проростки. Якщо вчасно не вжити заходів, паростки стануть худими довгими стеблинками, від яких мало користі. Такі бульби необхідно якомога раніше викласти у найсвітліше та прохолодне місце.

 

Пагони почнуть «загоряти» на світлі, змінюючи забарвлення. Швидкість росту пагонів сповільниться, але вони однаково будуть рости, виснажуючи бульби. Якщо до висаджування ще далеко, то треба рятувати бульби живцюванням. Цікаво, що унікальні та цінні сорти спеціально стимулюють до проростання, щоб потім нарізати живців. Хоча, за правилами, живцювання потрібно проводити у березні-квітні, коли сонця більше і живці краще вкорінюються. Живцювати жоржини найкраще, коли стеблинки доростають до 5-7 см.

Довші або коротші живці вкорінюються гірше. Живець потрібно акуратно виламати, а ще краще ‒ вирізати зі шматочком бульби. Із так званою п’ятою живці рідше загнивають, їх укорінюваність вища. Перед посадкою п’ятку корисно занурити у стимулятор росту. Для вкорінення беруть горщики діаметром 10 см. Закопують живці так, щоб над землею стирчало 3-4 см верхівки і накривають баночкою.

Під таким укриттям їх тримають до початку росту, коли живці дадуть гарні корінці. Краща температура для вкорінення – +18…+22°С. Регулярно контролюйте, що відбувається під стаканчиком. Якщо потрібно, поливайте або обприскуйте чистою водою. Зазвичай днів через 10-11 листочки на верхівці розпускаються, на дні горщика можна побачити білі корінці, які пробиваються крізь отвір або стінку горщика.

Якщо час прогавили і на бульбах уже з’явилися пучки пагонів, що витягнулися, то і їх можна спробувати врятувати ‒ вибираючи на живцювання найтовстіші пагони, що найменше витягнулися. Інше доведеться викинути. Укорінені рослини ставлять на сонячне місце на підвіконні, доглядають за ними, як за звичайними кімнатними квітами.

Тільки від підживлення краще утриматися. Перегодовані жоржини утворюють багато дрібних коренів, які потім швидко висихають під час зберігання. Біля виламаних живців через певний час утворяться стебла другого порядку із запасних сплячих бруньок. Ці стебла на живці краще не брати, тому що у них виникнуть проблеми з утворенням повноцінних коренебульб.

Жоржини, вирощені із живців, виходять дуже міцними, вони добре ростуть і квітують. Причому квітки у них виходять крупнішими і яскравішими, ніж у рослин, що виросли з бульб.

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА