Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Стимулятори росту

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Не обов’язково купувати в магазині препарати для росту рослин. Можна і з допомогою кімнатних засобів виготовити відмінні стимулятори, в яких не лише насіння можна замочувати, а і живці обробляти.

 

КОРИСНЕ АЛОЕ. Давно помітили: якщо нижній зріз живця змастити соком алое ‒ він набагато швидше вкорінюватиметься, ніж просто поставлений у чисту воду. Тільки алое потрібно заздалегідь підготувати ‒ зрізати листя, вік якого не менше трьох років, а перед тим, як зрізати, не поливати квітку три тижні. Зрізане листя дозріває в холодильнику два тижні. У таких екстремальних умовах воно починає виробляти гормони росту і вкорінення. Залишається тільки вижати сік і змастити ним нижню частину живців або полити вже посаджені рослини. Насіння замочують у соку алое на добу і після цього добре промивають у чистій воді.

ТРАВА. Природним стимулятором є ауксин, який синтезується бруньками. Тому можна назбирати верхівок будь-яких рослин, усе перетерти або замочити ‒ і стимулятор готовий. Єдине, що потрібно враховувати ‒ ауксини швидко руйнуються на світлі, тому їх потрібно тримати у темряві. На приготування зілля беруть тільки свіжу траву ‒ не листя злаків і трави, що вже не зацвітуть, а молоді верхівки рослини. В ідеалі ‒ це має бути кропива, яка ще не встигла зацвісти. Верхівки потрібно розтерти і обробляти відразу, зберігати можна в холодильнику, але нетривалий час. Термічна обробка розчину протипоказана. Холодний настій через декілька годин зливають, після чого він готовий до застосування.

МЕД БДЖОЛИНИЙ КВІТКОВИЙ. Здавна застосовується виноградарями як стимулятор коренеутворення. У меді є так звані біогенні стимулятори, а також ростові речовини. Якщо гілки (живці), зрізані з рослини, обробити у водному розчині меду і посадити в землю, то вони швидко вкорінюються. Як стимулятор приживлюваності мед використовують у концентрації: 1 ст. л. (не більше) на відро води. Мед заздалегідь розчиняється у теплій воді. Термін вимочування насіння ‒ дві доби. Мед, вироблений бджолами із цукру, непридатний.

Потужний стимулятор виходить із ЯЧМЕНЮ. Його пророщують, потім розтирають, дають настоятися кілька годин, розчин зливають, після чого замочують у ньому насіння або поливають ним рослини.

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА