Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Обрізуємо малину

Автор: Євгенія Бербат

Обрізування малини у порівнянні з обрізуванням інших ягідних кущів вважається простим. Це визначається біологічними особливостями рослини, точніше, дворічним циклом розвитку її стебел.

 

  

Відразу після того, як зібрали врожай, стебла малини, що відплодоносили, вирізають до рівня ґрунту, не залишаючи пеньків, а також видаляють пошкоджені і слабкі молоді гілки заввишки до 50 см, залишаючи найсильніші і визрілі пагони на відстані 10-15 см один від одного або в цілому 10-15 штук на 1 погонний метр смуги.

Восени малину зв’язують у пучки, щоб під час випадання мокрого снігу не зламалися стебла.

Укорочувати гілки малини взимку не можна.

Навесні, у фазі набрякання бруньок, порослеві і заміщаючі гілочки укорочують до першої нормально розвиненої бруньки на верхівці. У цілому ж видалення виходить у межах 15-20 см стебла.

Щоб насадження малини менше загущалися порістю, під час вегетації можна проводити її підрізання лопатою кілька разів за сезон. Цей прийом сприяє розвитку більш потужних кущів і отриманню більших ягід.

Кущі малини можна омолоджувати. Для цього лопатою акуратно викопують центр старого куща, видаляючи старе кореневище. Пагони заміщення із коренів, що залишилися у ґрунті, сильніше ростуть, менше ушкоджуються хворобами і шкідниками, добре плодоносять. Цей спосіб застосовується для продовження життя плантації на одному місці до 15-30 років.

Сьогодні існує новий прогресивний метод обрізування – так зване подвійне обрізування. Суть його полягає у проведенні першого обрізування молодих пагонів у кінці травня – першій декаді червня, коли їх висота тільки починає доходити до 1 м. Верхівку стебла прищипніть. Ріст пагона у висоту припиняється на два тижні і більше, а з пазухи листя прищипленного стебла розвиваються бокові пагони.

Проте потрібно мати на увазі, що плантація у цьому випадку сильно загущується, а тому потрібно збільшити відстань між рослинами до 30 см. Друге обрізування необхідно провести наступної весни, вкоротивши минулорічні бокові пагони, що виросли після першого обрізування головної гілки. Укорочення проводять на добре розвиненій бруньці.

Метод подвійного обрізування сприяє отриманню якіснішого і вищого урожаю.

 

Догляд за ремонтантними сортами малини

 

Ремонтантні малини – це малини, у яких утворюються ягоди, як на дворічних стеблах, так і на однорічних. Минулорічні пагони минулого року плодоносять в червні-липні, другий урожай формується на молодих пагонах поточного року і плодоносить з початку серпня до листопада в умовах України.

1-й рік: прополювання і розпушування міжрядь; мульчування рослин тирсою, подрібненою cоломою.

2-й рік: нормування кількості пагонів в ряду (5-8 на 1 погонний метр). Розпушування міжрядь, підживлення мінеральними добривами до початку росту пагонів і з початку цвітіння молодих пагонів. Серпень-жовтень – збір урожаю. Грудень – скошування всіх паростків і вивезення з ділянки.

3-й рік і далі– як для 2-го року.

Увага! Можна залишити частину пагонів для літнього плодоношення, але не більше 4-х на погонний метр.

Масове висаджування саджанців проводиться восени після 15 жовтня. Весняна посадка – березень-квітень.

Саджанці малини, вирощені в контейнері, дають можливість висаджувати її у будь-який час року, включаючи літні місяці. Насадження, зроблені у травні-червні, встигають дати урожай восени цього ж року.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА