Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як правильно засіяти газон восени

Автор: Нова Газета

Зазвичай у травосуміші для газонів входить кілька різних видів трав, але у всіх приблизно однакові вимоги до температури повітря і до вологості. Тому вибирати час для посіву насіння слід, спираючись на загальне правило: до заморозків має залишатися не менше 40 днів.

Приблизно такий термін потрібно, щоб зійшло насіння, рослини досягли достатньої висоти, а коренева система зміцніла. У нас посів газонної трави восени бажано завершити до 20 вересня, максимум до 10 жовтня. При більш пізніх термінах рослини не встигають вирости і підмерзають.

Як проводиться осінній посів газону:

  • підготуйте ґрунт на ділянці, ретельно розрівнявши його і утрамбувавши;
  • за тиждень до посіву розкидайте по землі комплексне добриво з переважанням азоту;
  • розрівняйте землю граблями;
  • в безвітряний день посійте насіння спочатку вздовж ділянки, потім поперек, розкидаючи його вручну віялом, щоб насіння рівномірно лягло на землю;
  • легенько закрийте висіяне насіння в ґрунт граблями;
  • посипте зверху тонким шаром торфу і пройдіться катком для газону, інакше насіння рознесе вітром;
  • полийте газон шляхом дощування.

Оскільки дощі восени йдуть досить часто, необхідність регулярного поливу відпадає. Поливати потрібно тільки в період засухи.

Підзимовий посів газону, його переваги

Оскільки осіння погода часом підносить сюрпризи, може вийти, що заморозки вдарять після посіву насіння. Деякі садівники воліють підстрахуватися і висівають насіння вже після того, як ґрунт підмерзне.

Така посадка газону називається підзимовою. Різниця полягає в тому, що терміни посіву переносяться на листопад, а насіння висівається в підмерзлу землю перш, ніж на ній з’явиться стійкий сніговий покрив. Посадка проводиться в дні з плюсовою температурою, зверху висіяне насіння мульчують торф’яної крихтою.

Переваги підзимового посіву полягають у тому, що навесні ви отримуєте дружні активні сходи – проморожування дає їм додаткову силу, а після танення снігу в ґрунті міститься багато вологи, необхідної для зростання. Вам не доведеться відкладати посадку травосуміші до тих пір, поки земля не прогріється. Крім того, рослини набудуть високої морозостійкості, будуть менше схильні до шкідників і хвороб.

Проте є у підзимової посадки газону і свої мінуси. Такий варіант не підійде, якщо ваша ділянка має сильний ухил, талі води на початку весни можуть змити верхній шар ґрунту разом з посіяним насінням. Інший недолік полягає в тому, що плюсова температура може протриматися тривалий час, насіння встигне прокинутися і після перших морозів загине. Щоб підвищити шанси, збільшіть норми висіву насіння восени, а навесні підсійте траву там, де вона не зійшла. Варто також зазначити, що посадка газону восени дає найкращі результати, якщо використовувати травосуміш, в яку входить близько п’яти видів різних трав.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА