Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Утеплення королеви квітів

Автор: Нова Газета

Насамперед треба вирізати всі недозрілі пагони та видалити засохлі квіти. Не кваптеся вкривати кущі. Робити це потрібно лише з настанням стійких низьких температур за сухої погоди. Невеликий морозець посприяє кращому загартуванню рослин. А ось передчасне укриття може призвести до їх випрівання.

 

Найкращі матеріали для укриття – компост, садова земля, ялинова глиця, толь, руберойд, дерев’яні ящики або дошки. Перед тим, як «одягати» троянди в «шубки», рекомендується обприскати кущі мідно-мильним розчином (300 г зеленого мила і 30 г мідного купоросу на 10 л води).

Готуючи до укриття ремонтантні сорти, їхні пагони спочатку слід зв’язати і пригнути до землі, а затим укрити глицею або листям. А ось пагони чайно-гібридних, поліантових і троянд із групи флорибунда не пригинають. Замість цього підгортають землею (тільки обережно, щоб не оголити їхнє коріння), а коли підморозить, накривають ялиновим гіллям або листям.

Виткі троянди обережно знімають з опори, вирізують пошкоджені або підгнилі пагони і очищають од листя. Після цього скручують, обв’язують шпагатом і пришпилюють металевими або дерев’яними гачками до землі. Бажано під пагони підкласти сухе гілля або хвою, а ще краще соснові «лапи». Зверху утеплюють будь-яким матеріалом: ялиновим віттям, листами картону, дерев’яними ящиками. Синтетична плівка не годиться.

Для укриття троянд можна вдатись і до повітряного-сухого способу: над рослинами облаштовують курінь із дерев’яних щитів і поліетиленової плівки. Таке укриття забезпечує сприятливий для зимівлі мікроклімат і захищає трояндові кущі не тільки від низьких температур, а й од вологості під час відлиг, оскільки найчастіше рослини гинуть з причини вимокання чи загнивання пагонів. Щоб запобігти цьому, у період відлиг укриття провітрюють.

Не варто утеплювати троянди торфом, тирсою або піском – вони дуже вологоємні і при коливаннях температури навколо рослин узимку може утворюватися крижана кірка.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА