Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Захистимо красу взимку

Автор: Нова Газета

Після холодів обов’язково настане весна, і наші квітники забуяють різнобарв’ям. Як захистити троянди від морозів, ми вже розповідали. Але укриття потребують не тільки вони, а й декоративні багаторічники та чагарники – деревоподібна півонія, вейгела, гортензія, хвойні насадження. Для цього застосовують такі прийоми, як підгортання, пригинання до землі й сухе укриття.

Нагадаємо, що проводити будь-які захисні заходи на рослинах слід лише після зниження нічних температур до мінус трьох-п’яти градусів. Поквапитесь – вони можуть випріти.

Вимагають укриття на зиму і хризантеми (їхнє коріння), однак тут є одна особливість. Річ у тому, що ці квіти часто гинуть не через морози, а через вимокання. Тому укриття для них робиться так. Спершу на рівні ґрунту зрізують стебла, потім мульчують сухим торфом або ґрунтом на висоту не менш як 5-7 см. А затим прикривають шматком руберойду чи фанери, загалом будь-чим, здатним запобігти потраплянню дощової води на корені. Вкривати потрібно таким чином, щоб з боків була вільна вентиляція. Аби «будиночок» не знесло вітром, притисніть чимось важким і вже зверху прикрийте ялиновими гілками. Під таким укриттям кущі чудово зимують за будь-яких холодів.

Низькорослі хризантеми (нині дуже модні кулеподібні форми) треба обов’язково на зиму викопувати і зберігати в підвалі, ямі чи погребі. А можна кущ пізнього сорту пересадити в горщик чи відро, і він ще довго радуватиме вас цвітінням. Але не забувайте: на хризантемах часто поселяється попелиця, яка здатна перекинутись на «город» на підвіконні або на кімнатні рослини. Уважно огляньте хризантеми: якщо немає певності в їх «чистоті», то краще не заносьте до будинку.

Не забудьте про красуню гортензію. Гортензія великолиста потребує надійного укриття взимку і захисту від весняних приморозків. Це роблять, нагортаючи на корені листя і ґрунт. Та є особливо ніжні сорти, які потребують укриття і обгортання всієї рослини папером, або над нею встановлюють картонні коробки.

Перед сталими морозами потрібно обв’язати мішковиною хвойні рослини, особливо молоді. Тому що в лютому вони можуть зазнати сонячних опіків, які згодом проявляться у вигляді ділянок поруділої хвої.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА