Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Нутрії – це не лише цінне хутро...

Автор: Нова Газета

Доброго дня, редакціє!

Торік ми доглядали шістьох нутрій. Восени трьох із них забили. Отримали 31 кілограм м’яса. Дуже смачне і нежирне. Це було неабияким «приварком» до сімейного бюджету. Цього року вже утримуємо одинадцятьох особин.

 

Моя родина певний час вагалася з рішенням щодо розведення цих гризунів – хай там як, а це щури і їхній зовнішній вигляд не настільки приємний, як, наприклад, кроликів або шиншил.

Та після мору кроликів усе ж наважились. І не розчарувалися.

Звірята вкрай невибагливі до умов утримання. А особливо важливо те, що мають стійкий імунітет до більшості захворювань.

Оскільки нутрії – травоїдні тварини, то з годівлею також не виникає проблем. Трава, зерно, овочі – все іде в хід, багато коштів на придбання спеціальних чи дорогих кормів не витрачаємо. Доросла особина споживає
150-200 г зерна на добу – ячменю, вівса, кукурудзи чи пшеничних висівок. Улітку, крім трави, в раціон включаємо мінеральні корми, взимку – сіно або трав’яне борошно.

Можна згодовувати харчові відходи: сухарі, каші, супи, варене картопляне лушпиння. З білкових кормів даємо подрібнене збіжжя чи варений горох, сою або вику. Корисними є також соняшникова і конопляна макуха (20–30 г на добу).

А сирі овочі (капуста, буряки, морква, гарбузи, картопля) можуть бути лише незначним доповненням до основного фуражу. Коренеплоди слід ретельно очищати від бруду.

Утримуємо нутрій у металевих клітках. Годівниця також виготовлена з алюмінієвого листа, висота бортиків 5 см. Напувалка керамічна – об’ємом близько двох літрів. Вигул являє собою забетонований простір, обнесений загорожею заввишки один метр. Тут стоїть невеликий таз із водою, в якому нутрії споліскують своє хутро. Крім того, ці чепуруни завжди миють корм перед споживанням.

Прибирання місць помешкання нутрій займає чимало часу, оскільки все повинно бути охайним і чистим.

Самиця приносить приплід будь-якої пори року за умови, що у приміщенні тепло. В період вагітності, що триває 127-132 дні, вона потребує додаткових поживних речовин. При цьому в останні півтора місяця раціон майбутньої мами має бути помірним за калорійністю за рахунок скорочення кількості концентратів. Молодняк народжується розвинений, із волосяним покривом, зрячий і дуже рухливий.

На відміну від кроликів самиці нутрій не облаштовують собі гнізд. Тому в останні дні перед появою приплоду доводиться частіше міняти підстилку. Під час окоту, який відбувається найчастіше вночі або рано-вранці, втручання господаря зайве.

Для підвищення плодючості та поліпшення якості хутра бажано додавати в корм трохи білкових кормів тваринного походження – варені м’ясні субпродукти, рибне та м’ясо-кісткове борошно, молоко, сир, рибу: 5-7% раціону.

І насамкінець. Переносити нутрій слід за хвіст, оскільки звір може вкусити і заподіяти травму.

Тетяна НАУМЕНКО,

смт Нова Прага
Олександрійського р-ну

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА