Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Зелене царство на підвіконні

Автор: Нова Газета

Кімнатні квіти взимку вимагають навіть більше уваги, ніж напровесні чи влітку.

 

Насамперед їх треба захистити від протягів та холоду. Якщо квіти залишаються стояти на підвіконні, потрібно утеплити горщики або хоча б поставити їх на пінопласт. Ще краще помістити всі ємності в просторий дерев’яний ящик і заповнити вільні місця подрібненим пінопластом або прокласти між горщиками м’яку теплу тканину.

Поливати вазони взимку потрібно обережно, адже світла мало і ріст рослин сповільнюється. Щоб уникнути витягування, це слід робити не частіше одного разу на тиждень або у міру підсихання землі. А от обприскування чистою водою з пульверизатора і розпушування ґрунту не будуть зайвими.

Є рослини, які взимку поливати практично не потрібно, – це так звані сукуленти (кактуси, агави та ін.), які вміють запасати воду в своїх тканинах. Їх навіть улітку помірно зволожують. До речі, взимку їм і температура більше подобається знижена. Всі рослини повинні стояти подалі від опалювальних приладів та пічок.

Однак є й такі, які навіть холодної пори люблять вологу – це майже всі квітучі. Втім, перезволоження ґрунту неприпустиме.

Кімнатним рослинам необхідна і нормальна вологість повітря: приміщення слід регулярно провітрювати, але так, щоб холод з вікна не зашкодив листю і квітам.

У сухій кімнаті найбільше страждають папороті, орхідеї та інші ніженки.

Є кімнатні рослини, яким обов’язково потрібен зимовий період спокою, інакше вони можуть загинути. Наприклад, глоксинії, яскраві квіти яких схожі на маленькі дзвоники, треба зрізати повністю, а горщик із бульбами помістити в поліетиленовий пакет, зав’язати і перенести в темне прохолодне провітрюване приміщення. Поливати не треба. Наприкінці лютого або на початку березня бульби пересаджують у свіжий ґрунт. Поливають потроху й нечасто.

Рослини взимку «сонні», а ось шкідники цілком активні, особливо ті, що люблять сухе повітря, – скажімо, павутинний кліщ. Їх слід змивати під звичайним душем, широкі листки протирати мильним розчином, а також застосовувати спеціальні інсектициди, які продаються у квіткових магазинах.

Допомагає і такий домашній засіб: часник і цибулю дрібно нарізати, залити водою і настояти кілька годин, затим процідити і обприскувати цим настоєм вазони двічі-тричі на тиждень.

Вологість у приміщеннях, де з’явився павутинний кліщ, треба обов’язково підвищити.

Гниль й грибки холодного сезону теж підстерігають рослини – в тому разі, коли в помешканні прохолодно і ґрунт у горщиках довго висихає. Значить, поливати треба тільки тоді, коли земля зовсім суха; сукуленти – раз на три тижні, а кактуси ще рідше.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА