Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Висівати не поспішайте

Автор: Нова Газета

У літературі часто рекомендують висаджувати розсаду взимку, а для багатьох культур – ледве не із січня. Чимало городників дотримуються цих рекомендацій. Але вони прийшли з практики тепличних господарств, де наприкінці січня в спеціально обладнаних розсадниках починали вирощувати розсаду для висаджування її в березні в теплиці з обігрівом.

 

Перенесення цієї практики в любительське овочівництво нічим не виправдане. У цей період відчувається гостра нестача сонячного світла і тепла. Навіть при повній герметизації вікна повітря, охолоджуючись від скла, осідає вниз, і на підвіконні утворюється «подушка» холодного повітря, а тепле – від батареї парового опалення з-під підвіконня піднімається вгору. Це посилюється ще й тим, що поверхня вологого грунту випаровується, що, в свою чергу, знижує температуру грунту ще на 1–2 градуси.

У зимові місяці рослини ростуть і розвиваються дуже повільно, ростуть кволими, з довгими міжвузлями. Від такої розсади нічого чекати врожаю. Для порівняння: ранньостиглим сортам і гібридам перцю від сходів до дозрівання плодів досить 90–110 днів, а деякі городники вирощують саму тільки розсаду 120–130 днів. Навіть при посіві в кінці лютого вік розсади до моменту висаджування становить 60–70 днів, а рекомендований 55–60 днів.

Розсада кожної овочевої культури має оптимальний вік висаджування на постійне місце. Надто переросла зазвичай довго і болісно приживається на новому місці, що вкрай несприятливо позначається на подальшому рості і розвитку рослини. У цьому випадку ймовірне запізнювання початку плодоношення, а також зниження кількості та якості плодів. Навіть при збереженні кореневої системи в такої розсади довше триває процес акліматизації в незвичних для неї умовах. У рослин, вирощених з перерослої розсади, тонкі стебла, листя має бліде забарвлення, а кущі немовби витягнуті вгору, тобто менш об’ємні та гіллясті. Крім того, при ранньому посіві скоростиглих сортів, що швидко розвиваються, або затримці з висаджуванням у грунт може зупинитися ріст розсади, і вона «переключиться» на «вигодовування» одного-двох плодів.

Тому рекомендації з вирощування розсади потрібно сприймати як керівництво до дії, а не до негайного виконання. Такі поради дають у виданнях завчасно, щоб городники намітили план посіву і передбачили наслідки.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА