Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Які дрова кращі

Автор: Нова Газета

Сьогодні на українському ринку деревини представлені такі основні типи дров: дубові, березові, соснові та мішані.

 

На першому місці дубові. Горять повільно, при цьому віддають багато тепла. Деревина цієї породи майже не містить смоли, тому сажа всередині димоходу практично не осідає.

Але дубові дрова виділяють дуже багато чадного газу, тому підвищену увагу слід приділити заслінці димоходу!

Найпопулярніші березові дрова. Вони належать до твердих порід деревини і вважаються одним із найбільш оптимальних варіантів. Оскільки за теплотворною здатністю лише трохи поступаються дубовим й на 15-25% перевершують соснові й осикові. Окрім того, вони горять швидко і вмить віддають жар, не іскряться, дають рівне полум'я та, головне, не такі дорогі, як дубові. Дрова з берези (і ясена) важко розпалювати, але вони можуть горіти сирими, бо мають невелику вологість. Але є у березових дров і недолік: вони містять велику кількість смолистих речовин, особливо в корі, тож на розпалювання застосовувати кору не варто. При спалюванні березові дрова  виділяють велику кількість сажі. Тож, щоб димохід в кінці спалювання очистився, підкиньте кілька осикових полін. І жодних проблем у вас не буде.

Набагато рідше за дуб та березу використовують соснові дрова. Деревина сосни містить багато смоли, що згубно позначається на стані димоходу. На ринку в основному продають відходи пилорам, переважно з кори, а значить, вміст смоли в цих дровах ще більший, і димар забивається ще швидше. Ці дрова при горінні тріщать і «стріляють» палаючим вугіллям (лопають маленькі порожнини в деревині, в яких накопичується смола), тому не забувайте про заходи безпеки.

Акацієві дрова дають багато тепла і добре горять. Дрова з тополі сильно іскрять і дуже швидко горять.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА