Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Зима на присадибній ділянці: ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ

Автор: Нова Газета

Хибна думка, ніби взимку на дачі або на присадибній ділянці, крім прибирання снігу, немає ніякої роботи. Звичайно, дачник одержує невеликий перепочинок, але справ теж вистачає. Адже від того, як перезимують плодові дерева і ягідники, залежить їхня врожайність наступного сезону.

 

Узимку головну небезпеку для рослин становлять морози та гризуни. Найкращий утеплювач – сніг, і коли його недостатньо, коренева система може вимерзнути. Необхідно підкидати в пристовбурні кола побільше снігу з інших ділянок. Рясний снігопад теж стає випробуванням для посаджених дерев, і не тільки плодових, але й хвойних, тому що під вагою снігу, особливо мокрого, гілки можуть зламатися.

Обережно постукайте по гілках, щоб струсити сніг. Хвойники ще восени обв'язують мотузкою по діагоналі у напрямку від верхівки вниз, щоб запобігти прогинанню гілок. Інакше гілки, що прогнулися, можуть уже ніколи не повернутися на колишнє місце й зовнішній вигляд ваших ялинок або ялівця погіршиться.

Гризуни взимку стають частими гістьми в дачному саду – дуже вже їм до смаку кора дерев. Позбавлені захисту дерева або гинуть, або надалі плодоносять слабко. Захистом від непрошених візитерів може стати дротяна сітка з невеликими гніздами висотою 130 см. Якщо загороджувати всю ділянку, то її потрібно заглибити на 30 см у землю (цей захід убереже від підкопу); якщо ж тільки дерева, то огородження не вкопують, щоб не ушкодити їхню кореневу систему.

Більш ощадливі народні методи пропонують обмотати стовбури нетканим матеріалом або вкрити їх фанерками, також можна додатково використовувати для обмазки стовбурів дьоготь або карболку – їхній запах віджахне гризунів.

Уникнути набігу мишей допомагає втоптування снігу навколо дерев – ця процедура проводиться щоразу після випадання снігу. Необхідно взимку, особливо в лютому, коли сонце починає гріти сильніше, перевіряти наявність побілки на стовбурах, тому що морозобоїни, що з'являються від сонячних опіків, призводять до утворення тріщин у корі та інших ушкоджень.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА