Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Хоста подобається листям, а не квітами

Автор: Нова Газета

Доброго дня, редакціє. Хочу поділитися невеличкими секретами догляду за декоративною рослиною хоста.

Нею обсаджую півподвір'я. Мені подобається її листя, а не квітки. Цвіте дрібним цвітом, а от листя з роками – пишніше й розлогіше. Це така рослина, що з кожним роком стає красивішою.  Її розсадженням займаюся у вересні. Доки ще тепла погода, але вже не палить сонце.

Ділити кущ можна в травні чи вересні. Саджанці легко відділяються один від одного. Це незалежні рослини, лише сплетені корінням між собою.

Робити це можна з три-чотирирічними кущами. Якщо молодші, є ризик пошкодити їх.

Хоста буває низькоросла – майже 15 см, і висока – понад 70 см заввишки. Залежно від сорту листки бувають темно-зелені, салатові, з білим або жовтим обрамленням.

Вибрати краще затінене місце. На сонці вона теж росте, але можуть пропасти сортові особливості. Наприклад, із сизо-блакитного кущ стане зелений або замість пишного листя ростиме дрібне. На одному місці кущ може рости 10–20 років, хоча й легко приживається на новому.

Розділяю кущ на саджанці й висаджую їх на рівні з ним. Копаю ями завглибшки 30 см на відстані 60–80 см. На 2/3 заповнюю їх компостом, торфом, щоб був горбок. На нього ставлю розсаду, засипаю ґрунтом. Притоптую ногами й поливаю.

Хосту слід підживлювати. Підійде компост або попіл із мангала.

Рослина добре переносить зиму. Спеціально вкривати її не потрібно. Хіба що землю замульчувати торфом або сухою травою. Навесні після танення снігу це стане хорошим підживленням.

Світлана Соснюк,
м. Кропивницький

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА