Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

РОЗСАДА: терміни посіву насіння, період дозрівання і час висадки

Автор: Нова Газета

Насінню необхідний пухкий ґрунт для хорошої циркуляції повітря, тому для вирощування розсади слід придбати так звану «торф’яну таблетку» або субстрат з високим вмістом піску і торфу. Особливо важлива якість землі для посадки рослин, які погано переносять пересадку і потребують перевалки – процедура, яка не зачіпає кореневу систему рослини.

 

Визначаємо терміни посіву.

Для кожного дачника важливо вміти розрахувати час посіву насіння на розсаду, робиться це досить просто, насамперед слід визначитися з датою посадки тієї чи іншої розсади у відкритий грунт, а потім відняти від цього числа кількість днів, необхідних для проростання насіння і пікірування розсади.

Наприклад, візьмемо насіння селери, його можна висаджувати в ґрунт не раніше 17 травня, а часу для отримання розсади потрібно 70-80 днів, а це значить, що сіяти насіння на розсаду слід вже після 25 лютого.

Нижче ми наведемо тип розсади (вид культури), посів насіння на розсаду, період дозрівання, посадка розсади в ґрунт:

  • цибуля-порей, після 15 березня, 45 – 50 днів, 29 квітня – 4 травня;
  • листовий салат, після 25 квітня, 35 – 40 днів, 30 травня – 4 червня;
  • капуста, кінець квітня, 35 – 40 днів, 4 – 9 червня;
  • перець, після 10 березня, 70 днів, 19 травня;
  • огірки, після 25 квітня, 25 – 30 днів, 20 – 25 травня;
  • арбуз, кабачки, після 25 квітня, 25 – 30 днів; 20 – 25 травня;
  • помідори, після 1 квітня, 45 – 50 днів, 16 – 21 травня;
  • баклажани, після 1 квітня, 45 – 50 днів, 16 –21 травня;
  • селера, 25-28 лютого, 70 – 80 днів, 17 травня.

Для того, щоб розсада була здоровою і пережила пересадку, її слід вирощувати у відповідних умовах.

Освітлення. Важливу роль для проростання насіння відіграє правильно підібране світло, в денний час це має бути розсіяне світло з вікна, а ввечері – включені додаткові джерела світла. Дуже важливо, щоб розсада не відчувала нестачі світла, інакше стебла і листя будуть витягнутими, також для молодих рослин небезпечні прямі сонячні промені.

Полив. Розсада однаково погано переносить пересушування земляної грудки і надлишок вологи в ґрунті, тому постарайтеся поливати рослини часто, але по-трошки.

Температура. Відповідна температура для проростання насіння коливається в межах +20–+22 градусів, тому краще накривати контейнери з насінням склом або клейонкою. Оберігайте молоді рослини від протягів, запам’ятайте, будь-які температурні перепади для розсади не бажані.

Вологість. Сухе повітря досить негативно впливає на перші сходи, тому постарайтеся регулярно обприскувати розсаду і підтримувати в приміщенні, де вона знаходиться, вологість не менше 60%.

І найголовніше – тільки якісне насіння, що висівається в підходящу земляну суміш і за яким виконується регулярний догляд, дасть відмінну розсаду, яка в майбутньому зможе порадувати будь-якого дачника своїм урожаєм.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА