Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Вовчків труять провареним зерном

Автор: Нова Газета

Доброго дня, редакціє! Хочу поділитися своїми порадами у боротьбі проти вовчків (медведки). Можливо, комусь вони пригодяться.

 

Перш за все, неправильно садити розсаду і травити вовчків. Спочатку обробляю город, аби ті загинули, а за 10 днів саджу помідори, капусту.

Щовесни розсипаю по всій орній площі протруєне зерно й заскороджую граблями.

Проварене зерно просушую. Обприскую тією отрутою, що й від колорадського жука. Додаю пахучої олії та розсипаю по городу. Беру півкіла на сотку. Дуже вовчки люблять запах олії. Варити треба обов'язково, чи то пшениця, чи кукурудза. Не проростатиме те, що залишиться. Варене зерно вовчки краще їстимуть, бо соковите й м'яке. Як земля прогріється вище 12 градусів, починають гризти все, що трапиться на шляху. Лазять на глибині 3-4 сантиметри. Після весняної оранки в ґрунті мало поживи. Тому якраз і треба дати отруту, а не розсаду.

Раджу після обробки захистити город від вовчків із сусідніх ділянок.

Якось знайомий бідкався, що до нього в город весь час лізуть вовчки від сусідської гноярки. Бо той тримає корову. Люблять там зимувати й розмножуватися, бо тепло і є що їсти.  Порадив йому викопати вздовж межі з сусідом канаву 20 сантиметрів завглибшки. Має бути з прямими стінками. Ідеально, якщо вузенька лопата – менше копати, а ширина не грає ролі. Вздовж усієї канави насипав купками отруєного зерна, через 1,5-2 метри. Вовчки лізтимуть і падатимуть у канаву. А вилізти по прямих стінках нагору не зможуть. Прямуватимуть уздовж канави до отрути. За кілька днів прямо в ній і повиздихають. Якщо є старий шифер, листи тонкого заліза, можна ту канаву прикрити. Темного місця вовчки менше бояться, тому лізуть навіть удень. Хоча це нічна тварина.

Раджу розсипати протруєне зерно під час оранки. Тоді потраплятиме на різну глибину. Тому його їстимуть не лише вовчки, а й личинки хруща, кроти.

Віталій Іваненко, 

смт Олександрівка

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА