Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Від чого залежить колір жовтка яйця

Автор: Нова Газета

Ми тримаємо два десятки курей. Усіх яєць не поїдаємо, тому пробували їх продавати. Але люди незадоволені: «Ви підмішуєте фабричні, бо у них бліді жовтки!». Насправді це несправедливий закид. А від чого залежить колір жовтка – самим хотілося б знати.

Тамара Митрофанівна, м. Бобринець

 

Колір жовтка не є показником свіжості й натуральності, не впливає на якість, харчову цінність і смак яйця, запевняють біологи. Поширена думка про те, що помаранчевий жовток натуральніший, – омана. Хіба що нам видається, що яскрава страва смачніша. Але насправді у різних народів різні уявлення про те, якого кольору жовток смачніший і цінніший.

Яєчний жовток багатий на пігменти – каротиноїди. У природі ці пігменти виробляють бактерії, гриби, водорості й інші рослини. Каротини не можуть бути синтезовані в організмі курки, а потрапляють з кормом. Безбарвний корм дає яйцям ледь жовтий відтінок. Якщо годувати курку блідими сортами кукурудзи і люцерною, колір жовтка буде блідо-жовтий. Жовтий та помаранчевий пігмент дають кукурудза яскраво-жовтих сортів, трав’яне борошно. Люцернове борошно містить кілька типів ксантофілу, але в найбільшій кількості – лютеїн, який додає жовтизни.

Тому-то у бабусі в селі жовток яєць завжди яскраво-помаранчевий, бо домашні кури їдять більше трави, а в ній багато бета-каратиноїдів. В умовах же промислового вирощування птиці корми передусім складаються із зернових.

Впливає на забарвлення жовтка і вік: чим старша курка, тим колір жовтка її яєць менш насичений.

Окрім того, якщо ви купите яйце з помаранчевим жовтком, немає жодних гарантій, що курку годували правильними натуральними добавками (кукурудза, трав’яне борошно), а не хімією. В умовах надвиробництва столового яйця в Україні виробники борються за покупця. Він же не розуміє, що сучасні технології дозволяють пофарбувати жовток у будь-який колір. Частіше в раціон птиці вводять синтетичні каротиноїди. Як-то карофіл жовтий і карофіл червоний – гранульовані препарати.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА