Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як виростити розсаду огірків

Автор: Нова Газета

Вирощування розсади огірків не тільки допомагає отримати урожай на 15 днів раніше, а й підвищує врожайність і збільшує період плодоношення. Зазвичай розсаду вирощують на добре освітленому підвіконні, висіваючи її приблизно за 20-25 днів до висадки у відкритий ґрунт або парник.

Але не варто поспішати і висаджувати її занадто рано, інакше вона витягнеться і погано приживеться на постійному місці. Кращий час для посадки розсади огірків – остання декада квітня – перша декада травня. Огірки досить погано переносять пересадку, тому висівати їх потрібно відразу в ємності, заповнені живильною сумішшю, разом із якою вони пізніше будуть пересаджені в лунки на грядці.

Вибирайте ємності розміром не менше 8-10 сантиметрів у діаметрі, щоб не травмувати коріння.

Приготувати ґрунт дуже просто – змішайте 2 частини перегною, 2 частини дерну і 1 частину тирси, попередньо ошпарених окропом. На відро цієї суміші додайте мінеральні добрива – по 1 чайній ложці сульфату калію, суперфосфату і сечовини, а також додайте 1 скл. деревної золи. Цим ґрунтом заповнюємо ємності, не досипаючи до країв 2-3 см, злегка утрамбовуємо землю і поливаємо теплим розчином марганцівки рожевого кольору.

Тепер робимо невелике заглиблення і поміщаємо туди підготовлене насіннячко огірка, причому воно повинно лежати плоско. Потім злегка присипаємо ґрунтом і скроплюємо теплою водою. Ємності необхідно поставити на піддон в тепле і світле місце, накрити їх плівкою. До тих пір, поки не з'являться сходи, потрібно тримати наші майбутні огірочки при температурі 27-28 градусів, періодично акуратно поливаючи їх водою з чайної ложечки. Зазвичай сходи з'являються приблизно через 4 дні, після цього розсаду потрібно прибрати в більш прохолодне місце на 3 дні і зняти плівку. Оптимальна температура для цього періоду – 18-20 градусів в денний час і 14-15 градусів вночі. Потім температуру потрібно знову підвищити до 24-25 градусів і надалі підтримувати її на цьому рівні.

Через кілька днів на наших сіянцях з'являться перші листочки, а значить, можна приступати до вибраковування нестандарта. Слабкі сходи з потворними листочками відразу вибраковуємо. Для того, щоб наша розсада «набралася сили», можна підгодувати її добривами. Першу підгодівлю проводимо через 2 тижні після посіву, використовуючи пташиний послід або коров'як, розведені 1:20. Другу підгодівлю – за 1-2 дні до висадки.

За тиждень до висадки можна почати привчати наші огірочки до свіжого повітря, відкриваючи кватирку або виносячи розсаду на балкон на кілька годин. Також у цей час потрібно скоротити поливи. Хороша розсада повинна бути кремезною, присадкуватою і мати темно-зелене листя.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА