Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Помідори дозріють швидше

Автор: Євгенія Бербат

У кінці літа – на початку осені на помідорах осідає холодна роса. Щоб цього уникнути, на кілки натягують плівку. Роса осідає на ній, а помідори залишаються сухими, завдяки чому не хворіють на фітофтороз.

 


Поки помідори цвітуть, не забувайте підгодовувати їх борною кислотою раз на два тижні: 10 г борної кислоти на 10 л води і 2-3 кристали гумату натрію.


Надійний спосіб прискорити дозрівання помідорів – обірвати нижнє листя. Тільки не усе відразу, а по одному листку раз на три дні. Такий стрес кущі переживуть без шкоди для врожаю.


Допомагає помідорам почервоніти водний розчин йоду. Використовують його в концентрації 30-40 крапель на 10 л води. Зелені помідори червоніють буквально за пару днів. І на смаку це погано не позначається.


Досвідчені садівники давно помітили, що на виснаженому ґрунті помідори дозрівають швидше, ніж на доглянутій ділянці. Опинившись на «голодному пайку», вони припиняють свій ріст і дозрівають раніше.


Допоможе прискорити дозрівання плодів і видалення верхівок, що обмежить ріст і спрямує сили на наливання помідорів. Одночасно видаляють і всі квіти, адже вони так і не встигнуть сформувати плоди.


Помідори – це ліана, що має здатність практично до необмеженого росту. Крім того, на пагонах утворюються пасинки, які теж формують квіткові кисті. Чим більше пасинків, тим повільніше зав’язуються і ростуть плоди. Варто видалити частину – і урожай дозріє раніше.


Сорти детермінантів цінують за те, що вони самі припиняють ріст і не потребують пасинкування. Тоді як інші сорти формують у два-три стебла, детермінантні – в одне.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА