Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Снігова куля – калина бульденеж

Автор: Євгенія Бербат

Із французької перекладається назва калини бульденеж. Це найближча родичка калини звичайної. Відрізняються вони одна від одної тим, що у простої калини суцвіття складаються і з жіночих, і з чоловічих квіток, завдяки чому до осені утворюються і дозрівають ягоди. А ось у калини бульденеж усі квітки стерильні, тому замість ягід нам залишається милуватися шикарними сніжно-білими суцвіттями.

 

Якщо залишити калину бульденеж рости «як захоче», то з неї виросте кущ. Але багато квітникарів формує з неї не менш красиве штамбове деревце. Для цього залишають тільки один сильний пагін і прищипують його, формуючи пишнішу «шапку». Інші пагони вирізують біля самої землі. 


До речі, калина бульденеж, як і її родичка, чомусь користуються величезною популярністю у попелиць. Із приходом весни і появою перших ніжних листочків калину окуповують цілі армії шкідника, які потім перелітають (чи їх переносять мурахи) і на плодові дерева. Уражена нею калина не формує таких красивих і великих суцвіть, за які полюбилася квітникарям всього світу.


Щоб попередити появу шкідника, у кінці квітня калину треба обов’язково обприскати препаратами проти попелиці.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА