Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як захистити врожай від птахів?

Автор: Нова Газета

На жаль, від шпаків, горобців доводиться захищати не тільки черешню і вишню, але і суницю, ожину, обліпиху.

Словом, боротьба може затягнутися до глибокої осені, тому, якщо є що захищати, – можна і поекспериментувати, щоб в наступному сезоні точно знати кращий метод збереження плодів своєї праці. А поки ось основні способи відлякування птахів.

1. Одним із дідівських методів порятунку врожаю є застосування шелестких предметів. Тут підійдуть шматки целофану, целофанові пакети та (якщо така знайдеться) плівка від старих касет. Головне, щоб ці предмети зручно закріпити на гілках і щоб вони, розвиваючись, видавали незвичний для птахів звук.

2. Можна відлякати пташину братву і блискітками. Новорічний дощик, зіпсовані комп'ютерні диски, світловідбиваюча плівка, пластинки фольги будуть лякати пернатих, змушуючи триматися від вашого саду подалі.

3. Досить надійним засобом служить укриття молодих дерев нетканим покривним матеріалом, що залишився від укриття грядок, плівкою або просто старими простирадлами, закріпленими за краї прищіпками.

4. Дуже часто сучасні садівники рекомендують накинути на дерева дрібнопористі сітки. При цьому існують варіанти тимчасової та стаціонарної їх установки, а також вибору матеріалу для їх виготовлення.

5. Спираючись на те, що відлякує птахів білий колір, непоганим рішенням виступають білі смужки тканини або плівки, закріплені на периферійних гілках крони. А в питанні полуниці – біле полотно, натягнуте вздовж грядки.

6. Деякі рекомендації стверджують, що птахам не до вподоби і синій, і червоний колір. Тому можна спробувати розвісити або встановити в городі прапорці заданого забарвлення.

7. Досить цікавим рішенням виступають саморобні вертушки, виконані з пластикових пляшок. Млини, крутилки,  рухаючись від поривів вітру, відлякують горобців, проганяють шпаків, а також і прикрашають сад, розбиваючи одноманітність спекотних літніх днів своїм веселим трепетом.

8. Відлякуюче діє запах цибулі. Нарізані головки можна, періодично оновлюючи, розвішувати на гілках молодих дерев.

9. Нововведенням останніх років є звукові електронні відлякувачі і громпушки, що видають звуки хижих птахів, які відлякують пернатих шкідників повторюваними ударами або звуком сирени, що лякають їх яскравим світловим спалахом.

10. Існують і спеціальні гелі, виготовлені з екстрактів неприємних для птахів рослин.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА