Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Секрети вирощування кавунів

Автор: Нова Газета

Секретів з вирощування кавунів існує чимало, серед яких найбільш «секретними» є:

 

Кавун дуже добре росте на ділянках, на яких були висаджені такі попередні культури, як конюшина та інші багаторічні трави. Пояснюється це наявністю після зростання цих рослин в ґрунті великого запасу корисних органічних речовин, а також відсутністю специфічних хвороб і шкідників.

Кавун не любить занадто високої вологості ґрунту і повітря. Якщо вологість знаходиться нижче норми,  то рослина може серйозно захворіти, до того ж кількість зав’язей різко зменшується, що несприятливо позначається на загальній врожайності.

Якісний насіннєвий матеріал – запорука високого врожаю. Куплені ж на ринку, на вагу, невідомо якої якості насіння – це лотерея.

Полив

Регулярний полив потрібний кавуну тільки в перший місяць. У період дозрівання плодів поливати потрібно тільки в дуже посушливий час. Якщо в цей період поливати занадто часто, то це призведе до зниження вмісту цукру в ягоді. Коріння рослини до цього моменту здатне доставляти вологу з глибинних шарів ґрунту.

Полив обов’язково проводиться водою, підігрітою на сонці до 25 градусів.

Підживлення

Підживлення, яке проводиться завчасно, а не в тих випадках, коли рослина почне «вимагати» відсутні поживні речовини, здатне в рази збільшити урожай баштанних культур. Запаси поживних речовин в ґрунті не безмежні, земля виснажується і не може в повній мірі задовольнити «запити», особливо гібридних сортів кавуна.

Особливо сильно кавун реагує на нестачу в ґрунті такого елементу, як калій. При його нестачі значно знижується врожайність і підвищується ризик ураження рослини захворюваннями. Надлишок добрив буває не менш шкідливий, ніж їх дефіцит, тому перш ніж підгодовувати рослину, необхідно детально вивчити інструкцію з використання того чи іншого хімічного препарату.

На другому місці за потребою  додаткового підживлення займає азот. Підгодувати рослину можна як мінеральними добривами з вмістом цього елементу, так і використовувати органічні, такі як гній або пташиний послід.

Гній обов’язково повинен бути перепрівшим. Його розводять в теплій воді і дають настоятися деякий час. Після кавуни поливаються під корінь приблизно в обсязі 0,5 літра.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА