Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як правильно садити чорну смородину

Автор: Нова Газета

Якщо забезпечити смородині комфортні умови, то з кожного куща можна збирати по відру запашної ягоди.

При цьому багато що залежить від посадки. Зараз вже почався сезон висадження, спочатку із закритою кореневою системою, потім – з відкритою.

Вибір часу і місця

Агрономи стверджують, що найкращим часом для посадки смородини вважається рання осінь. Не хвилюйтеся через набряклі бруньки на кущі, і якщо вам здається, що вони ось-ось готові рушити в зростання, то знайте – вони майже завжди так виглядають і відмінно зимують, доживаючи до весни.

Правильно підібраний час посадки гарантує живучість кущів і їхню врожайність. Після того, як визначилися з часом, треба вибрати місце для посадки. Так, в тіні смородина плодоносить гірше, але на півдні на сонці горять і ягоди, і листя; і кущі вже в серпні стоять голі, майже без листя. У середній смузі і на північ від садити кущі треба на сонячних місцях. Там гілочки закладають набагато більше квіткових бруньок.

Бажано, щоб місце посадки було захищене від вітру – він заважає запиленню. Тільки не варто вибирати низини, в них може накопичуватися холодне повітря під час заморозків.

Розміщувати смородину краще не по периферії ділянки, уздовж огорожі, а в окремому місці, саджаючи її на відстані 2 м ряд від ряду. Для кращого запилення найкраще посадити не менше трьох різних сортів. Це значно підвищить урожайність.

Готуємо місце

Перед посадкою землю перекопують на штик лопати, попередньо рівномірно розсипавши на кожен квадратний метр 6-8 кг перегною,
20-30 г хлористого калію, 100-150 г суперфосфату.

Після перекопування починають копати ями на відстані 1,5-2 м один від одного. Досить 40-50 см глибини. Якщо є час, залиште ями відпочивати один-два тижні.

Смородину можна посадити по-різному, вона виживе. Але врожайність і довголіття залежить від кількості пагонів, щорічно відростають від основи куща. Тому смородину садять на глибину до 10-12 см глибше, ніж вони росли в розпліднику. Тоді зона росту пагонів буде значно більше.

Корисні рекомендації

Щоб кущі були сильними, їх при посадці треба обрізати, зрізавши всі, що вище 10-15 см від землі. До речі, обрізані гілки можна посадити, з них виростуть хороші саджанці. Живці треба садити похило, щоб легше було викопувати при пересадці.

Смородина потребує регулярного поливу. Навіть одноразове пересихання ґрунту може призвести до зниження врожаю, а також до подрібнення ягід. Тому за раз потрібно під кожен кущик виливати від трьох до п'яти відер води.

Поливати рекомендується ввечері, щоб за ніч коріння встигли насититися вологою. Якщо поливати вранці або вдень, то надходить волога дуже скоро випарується, а отже, полив виявиться безрезультатним.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА