Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чому гинуть кімнатні троянди?

Автор: Нова Газета

Я дуже люблю троянди і періодично купую квітуючі екземпляри в горщиках (як правило, імпортні). Але жодна з них надовго в мене не прижилася. Може, підкажете, як зберегти рослини.

Катерина Біленко
м. Кропивницький.

 

 

Кімнатні імпортні трояндочки, які ми купуємо чи дарують друзі, вирощують у чистому торфі або іншому легкому пухкому наповнювачі, в якому обмаль поживних речовин. Удобрюють спеціальним розчином (склад його фірми-продавці тримають у секреті), щоб вони добре росли і цвіли. Коли така квітка з’являється у нас удома, ми починаємо її поливати, торф швидко закисає, що сприяє розвитку грибних інфекцій, і рослина гине.

Трояндочку за теплої пори краще відразу акуратно висадити в саду (способом перевалки) у родючий легкий ґрунт (обов’язково притінити за сонячної погоди). Для кращого вкорінення слід поливати і обприскувати біорегуляторами і стимуляторами росту (Епін, Циркон, Сілк, Корневін тощо).

Якщо такої можливості немає, то аналогічним способом треба «переселити» рослину в трохи більший горщик з гарним дренажем і родючим ґрунтом. При цьому не забувайте, що надмірний полив троянд може стати причиною грибкової інфекції. Для профілактики рослини рекомендується застосовувати фітоспорин, для підтримання життєвих сил – біорегулятори. Тоді є шанс зберегти улюбленицю.

Завжди намагайтеся щойно куплену рослину відразу ж розмножити живцями – багато сортів троянд добре живцюються. Квіти, вирощені з такого живця, більш життєздатні. На жаль, технологія фірм-виробників розрахована на те, що троянди, вирощені на поживному розчині, «одноразові» – такий собі букет у горщику. Але багато квітникарів уже навчилися подовжувати їм життя і роками вирощують мініатюрні троянди вдома і в саду.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА