Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Затримайте сніг у саду та на городі

Автор: Нова Газета

Досвідчені господарі знають: рівень снігу на ділянці має велике значення для саду та городу. Взимку снігова ковдра рятує плодові дерева, багаторічні квіти і чагарники від замерзання, а навесні кучугури розтають і наповнюють ґрунт вологою.

 

Відомо, що один сантиметр снігового покриву підвищує температуру землі під ним на один градус. Значить, для того, щоб рослини не замерзли навіть у сильний мороз, його товщина повинна бути 20-30 см. Але це мінімальне значення. Для стовідсоткової схоронності коренів, особливо в другій половині зими, рівень повинен бути на 15-20 см вище.

Сильний вітер здуває легкий сніг, який щойно випав, змітає до країв ділянок, до парканів. Щоб сніг ліг рівномірно, встановлюють спеціальні вітрозахисні заслони. Для їх спорудження підійдуть різні підручні матеріали – листи фанери або товстого картону, шифер, старі дошки.

Рекомендована висота кожного такого щита – не менше 1 м, ширина – 1,5-2 м. Розташовувати їх слід в кілька рядів у шаховому порядку з того боку ділянки, звідки найчастіше дме вітер. Оптимальна відстань між рядами – 5-10 м. Якщо снігові маси при цьому залишаються лише в одному місці – слід переставити щити.

Щоб сніг не розкидало, можна використовувати стебла кукурудзи або обрізані восени гілки дерев і чагарників – пучки того й іншого слід розкласти по ділянці, особливо навколо стовбурів плодових культур. Нерідко застосовують сосновий лапник – традиційний матеріал для снігозатримання. Лапник необхідно розкласти рядами там, де снігу мало або немає зовсім. Після того, як соснові гілки ґрунтовно занесе, їх можна витягнути і перекласти в інше місце.

Сучасний спосіб – використовувати снігозатримуючу полімерну сітку, закріплену на пластикових стовпчиках. Вона компактна, і її легко переставити при зміні напрямку вітру.

Трапляється, що сніг розподілений по ділянці нерівномірно. В цьому випадку його бажано перекинути туди, де не вистачає для укриття рослин. Тут стане в нагоді мототехніка і садовий візок. Найкраще виконувати цю роботу в морозну погоду, коли сніг  м'який і пухкий.

Метрова висота снігу навколо стовбурів дерев та по діаметру крони гарантує їх захист від згубної дії морозів. Кущі смородини та агрусу необхідно вкривати повністю, інакше вони замерзнуть. Любить сніг і малина, яка добре почувається навіть в заметі висотою до 120 см. Ось ці рослини і потрібно в першу чергу забезпечити товстим сніговим покривом. Якщо снігу все одно мало, можна вийти з візком і набрати чистого снігу за воротами.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА