Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Домашній помідор – поза конкуренцією

Автор: Нова Газета

Здрастуйте, шановна редакціє!

Прийшов час ділитися городніми здобутками. Сьогодні в мене чергова розповідь про один із своїх найкращих сортів помідорів – Домашній. Повірте, про нього є що розповісти цікавого.

 

Серед городніх овочів чи не найбільше розмаїття сортів зустрічається у помідорів. У світі їх налічується вже декілька тисяч. Кожен сорт має свої, тільки йому притаманні особливості, чим і приваблює до себе закоханих у свою справу городників. В гонитві за помідорними новинками ми готові без вагань їхати в інший кінець країни чи щогодини виглядати листоношу, чекаючи на довгожданий конверт з таким бажаним пакетиком насіння. А скільки радості приносить спостерігання за новим сортом, як він себе поводить, як росте, наскільки врожайний! Тут навіть словами важко передати всю гаму отримуваних відчуттів.

Через мої руки пройшло вже декілька сотень сортів помідорів. У городній колекції залишаються тільки найбільш достойні, що пройшли ретельну перевірку в примхливих поліських умовах. Різні сорти мені діставались теж по-різному. З деякими історіями поповнення моєї колекції читачі вже знайомі. Та є в мене один улюблений сорт, якого я ніде не діставала, але якого не поміняю ні на який інший. Дістався він мені, можна сказати, у спадок, бо вже десятки років беззмінно росте на моєму городі і вироджуватися він зовсім не збирається. Він так і називається – Домашній. Але ця простенька назва анітрохи не заважає йому заткнути за пояс будь-який інший розрекламований сорт помідорів. Бо має у своєму послужному списку три основні переваги.

По-перше, за часом достигання Домашній помідор надранній. Моїй сім’ї це дає змогу посмакувати ним якнайраніше, а фітофторі навпаки – лишається тільки облизнутись і шукати собі більш податливі пізніші плоди.

По-друге, кущ у нього низькорослий. Він зовсім не потребує пасинкування. Це дуже зручно і зменшує час по догляду. Виростив розсаду, підживив, просапав, полив – от і всі клопоти.

По-третє, плоди у Домашнього великі – 250-280 г, взяв одного і наївся. До того ж надзвичайно смачні та запашні. Це призабута відзнака ще з тих часів, коли в доборі сортів цінувався не тільки товарний вигляд, а й смакові якості. Салати, сік, консервація – все з нього виходить на відмінно. Та й врожайність у цього сорту з року в рік вище всяких похвал.

Не підвів мене з врожаєм Домашній і минулого року, хоча й погода у нашому поліському краї видалась далеко не сприятлива. І наїлись досхочу, і консервацією на зиму запаслась, і насіння вдосталь зібрала.

За традицією пропоную читачам скромний дарунок – безкоштовно вишлю пакетик насіння цього вродливого сорту всім, хто надішле на мою адресу заадресований на себе конверт з марками по Україні. Мені буде надзвичайно приємно, що мій улюблений Домашній зможе порадувати таких, як і я, захоплених своєю справою господарів у різних куточках нашої країни.

Надія Василівна Цибень,
с. Смоляри, Старовижівський р-н,
Волинська обл., 44425.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА