Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Капустяна муха боїться чорнобривців

Автор: Нова Газета

З початком цвітіння кульбаб починає літати капустяна муха – небезпечний шкідник для всіх видів хрестоцвітих: редиски, дайкону, редьки, ріпи, брукви, капусти. Наявність мухи виявити важко, оскільки вона зовні схожа на звичайну нешкодочинну комаху.

Доросла особина врожаю не псує на відміну від її личинок, які ушкоджують коріння рослин. Літає шкідник двічі за сезон – навесні та влітку.

Капустяна муха відкладає яйця в тріщинах ґрунту, біля кореневої шийки рослин або під грудками землі. Не любить замульчованих і щойно розпушених ділянок. Личинки з’являються через 5-10 днів, знаходять коріння різних культур, прогризають його і всередині проробляють ходи. Пошкоджена рослина не може нормально розвиватись, нерідко це призводить до її загибелі. У кращому разі коренеплоди і головки капусти будуть викривленими і не дуже смачними. Зовні пошкодження проявляється як в’янення, яке може початись і від нестачі вологи, але якщо з поливами перебоїв немає, то велика ймовірність заселення шкідника.

На зиму личинки заляльковуються і зимують у ґрунті, а навесні починають знову нищити посаджену розсаду. Яйцекладка у капустяної мухи починається у період цвітіння вишні.

Це той самий шкідник, від якого простіше вжити засобів захисту, ніж потім із ним боротися. Тому краще вдатися до профілактики:

P тримати ділянку в чистоті (прибирати своєчасно рослинні рештки, бадилля і листя всіх видів хрестоцвітих);

P видаляти бур’яни;

P дорослі мухи летять на хрестоцвіті культури, які пішли в стрілку;

P перед висадкою власної розсади корінці слід вмочити в глиняну бовтанку;

P поруч хрестоцвітих бажано висаджувати рослини із сильним ароматом: часник, полин, гірчицю, гіркий перець, кульбабу, тютюн;

P капустяна муха не любить і петрушки, коріандру, шавлії, моркви, а особливо селери. На грядці між рослинами достатньо посадити п’ять рослин селери;

P чорнобривці чи календулу сіють навколо грядки або висаджують розсаду там, де вони росли;

P дотримуватись сівозміни;

P через три дні після висадження розсади у відкритий ґрунт провести обпилювання ґрунту сумішшю тютюнового пилу з одним із компонентів (попіл, нафталін або гашене вапно) у співвідношенні 1:1. Обпилюють ґрунт якомога ближче до стебла рослини. Через тиждень обробку повторюють;

P ефективною профілактикою появи шкідника є мульчування тирсою або деревною стружкою;

P додаткове підгортання захистить не тільки від капустяної мухи, але і дасть змогу розвинутися сильним корінцям.

Всі перелічені профілактичні заходи захисту рятують урожай від багатьох видів шкідників.

Щоб переконатися в тому, чи є шкідник на грядці, слід приготувати принаду. В миску наливають суміш із води, патоки (3:1) та зброджених дріжджів (50 г дріжджів на 1 л води) і ставлять ємність на висоті 30 см над землею. На цю принаду муха швидко налітає.

Коли шкідника виявлено, негайно розпочинаємо боротьбу з ним. Для цього спочатку прибираємо всі ушкоджені рослинні рештки, а потім ґрунт під іншими рослинами обробляємо актарою або інтавіром. Розчином тіофосу за рецептом поливаємо кожну рослину під корінь у розрахунку 250 г на кущ.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА