Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кормові добавки

Автор: Євгенія Бербат

Іноді важко повірити в те, що раніше цих добавок не було і якось обходилися без них. Сьогодні ж вони широко застосовуються повсюди. Зазвичай не в чистому вигляді, а додаються до корму чи води.

Добавки містять різні речовини, які позитивно впливають на імунітет і ріст тварин, пригнічують розвиток небезпечних мікробів в організмі. Кожний вид добавки діє по-різному. Застосовуються як для профілактики, так і для лікування. Їх можна суміщати.

 


Аправет-50
призначений для профілактики колібактеріозу, сальмонельозу та інших кишкових хвороб молодняку – телят, поросят, курчат. Телятам випоюють по 6 г аправета на кілограм живої маси двічі-тричі на день. Препарат розводять у слабкому розчині солі. Поросятам із профілактичною метою його згодовують протягом двох тижнів у розрахунку 3 г на кілограм кормів, а з лікувальною – 8 г на кілограм кормів протягом тижня.

Курчатам дають 10 г аправета на кілограм кормів протягом перших 10 днів життя і повторюють курс ще через 10 днів. Для лікування застосовують подвійну його дозу – 20 г на кілограм кормів протягом тижня.

Після згодовування аправета поросят можна забивати через вісім днів, а курчат – через три.

Колістин-40 і колістин-100 – кормові добавки з різною концентрацією діючої речовини (антибіотика). Крім нього, містять протеїн, вітаміни, мінеральні речовини. Колістин помічний для профілактики інфекційного ентериту, сальмонельозу курчат-бройлерів, поросят, телят. Він справляє вплив на шлункову мікрофлору, «приборкуючи» шкідливу. Крім того, сприяє пришвидшенню росту. Дози визначають залежно від віку тварини та концентрації препарату.

Мивіл – мінеральна добавка, яка містить дефіцитні мікро– та макроелементи. Її додають у корм для молодняку і вагітних самок. Сприяє правильному розвитку організму тварини, запобігає м’язовій дистрофії, порушенню функції статевих органів та інших недуг, що пов’язані з нестачею мінеральних речовин. Мивіл згодовують з розрахунку один болюс на 10 кг маси тіла.

Нефурол – премікс, що містить антибіотики і вітаміни. Його використовують для профілактики і лікування будь-яких бактеріальних кишкових інфекцій, але – увага! – цей препарат можна застосовувати лише для тварин, від яких не одержують продукцію (курям, дійним коровам та козам його не дають). Нефурол згодовують у період зміни раціону і при стресових ситуаціях (наприклад, транспортуванні).

Фармастим – премікс, що сприяє росту і розвитку тварин. У розрахунку на 10 кг кормів його дають курчатам-бройлерам (4-6 г), курям-несучкам (2-8), індичатам і каченятам (2-4), поросятам (5-20), телятам на відгодівлі (8-16 г). Забивати тварин можна вже наступного дня після згодовування препарату.

Для стимулювання росту і розвитку живності призначені й інші премікси та вітамінні комплекси вітчизняного і зарубіжного виробництва.

Важливо дотримуватися дозування і давати їх лише тим тваринам, для яких вони розраховані. Не можна перевищувати норму згодовування, позаяк це не збільшить приріст, натомість може спричинити порушення обміну речовин. Комплексні препарати немає потреби доповнювати ще якимись добавками. Вітамінні й мінеральні суміші можна згодовувати як окремо, так і разом.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА