Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Садівник Борис Масленко: Подбати про врожай полуниці наступного року варто вже сьогодні

Автор: Нова Газета

Полуниця – одна з найулюбленіших ягід, під яку мало хто не виділить хоча б невеличку діляночку землі. Як отримувати максимальні врожаї, які сорти найкраще садити саме в нашій кліматичній зоні, як правильно доглядати за сонячною ягодою, розповів садівник з більш ніж тридцятирічним стажем кропивничанин Борис Масленко.

 

– Полуниця - корисна і смачна ягода. Вирощування її хоч і вимагає чималих зусиль, але результат того вартий. У посадці ягід важливо все: сорт, місце розташування ділянки, догляд. Розпочну з найголовнішого – вибір сортів. До цього питання варто підходити дуже відповідально, адже від того, що ви придбаєте, буде залежати майбутній урожай. Я пропоную перевірені сорти, які досить урожайні  й стійкі до хвороб, крім того, мають відмінні смакові якості. Сорт Проф’южен має гарний смак, великий врожай, ягода середнього розміру, але дуже багато квітконосів, якщо хочете мати більші ягоди, їх стрижуть через один. Брайтон теж заслуговує на увагу, сорт-трудівник. Він реально може давати 100 кг ягід з сотки, це в нашій кліматичній зоні. Мурано – дуже солодкий смак, надзвичайний аромат. Розана – сорт української селекції. Надзвичайно урожайний, з підвищеною зимостійкістю.  Ці сорти ремонтантні – дають декілька урожаїв за рік, плодоносять з початку літа і майже до самих холодів.

Ще хочу звернути увагу на такий достойний сорт, як Гігант Джорней.  Середньо-раннього  строку дозрівання, гарний урожай, смачна ягода і великі плоди (до 60 г). Вартий похвали гібридний сорт Купчиха. Це гібрид між полуницею і суницею  – дуже смачна ягода, ароматна, гарної врожайності. Сорт стійкий до грибкових хвороб та морозів. Смак і запах має суничний, а розмір – як у полуниці.

– Скільки сортів полуниці варто придбати садівнику-початківцю?

– Починати варто хоча б з трьох сортів. Дуже ранній, середній, пізній, щоб був конвеєр, тоді матимете полуницю протягом всього сезону. А по-друге, погодні умови можуть підвести, як було в цьому році.  Так ви застрахуєтеся від неврожаю.

– Чи перезапилюється полуниця? 

– Перезапилення не шкодить сортовій полуниці. Вільне запилення має значення лише у випадку, якщо ви розмножуєте її насінням. А коли вусами або поділом куща – це вегетативний спосіб ділення, тоді зберігаються материнські якості.

– Чи реально без хімії виростити гарний урожай полуниці?

 – В мене полуниця без хімії. Навіть мінеральні добрива не використовую.  Я відмовився від хімії принципово, щоб мати екологічно чистий урожай.

– Коли потрібно висаджувати саджанці полуниці, щоб мати гарний урожай наступного року?

– У зв’язку з кліматичними змінами рекомендую висаджувати розсаду в кінці липня – на початку серпня, тоді в наступному році буде урожай. Чим пізніше посадите, тим менший урожай отримаєте. Але це стосується посадок на ягоди. А для  розмноження –  саме зараз час висаджувати полуницю.  Вдень температура в межах 20 градусів, а вночі – 6-9 градусів тепла, це досить сприятливо для полуниці на розмноження. Ще б порадив  висаджувати розсаду у напівтінь. Хоча полуниця –  і світлолюбна рослина, але пекуче сонце останніми роками просто випалює її ніжне листя, і це негативно позначається на врожайності.

Олена ЦЮЦЮРА, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА