У кінці літа багато хто стикається з такою ситуацією: усе листя у абрикоси в дірочку. Така картина небезпечна тим, що урожай наступного року виявиться переполовиненим. Тому потрібно визначити: хто дірявить листя? І покінчити з непроханим гостем.
Найчастіше дірявить листя так званий клястероспоріоз або, як її називають у народі, дірчаста плямистість. Основна прикмета цієї хвороби – поява круглих плям діаметром 3 мм, з червоною облямівкою, через деякий час утворюються круглі дірки.
Дірчаста плямистість може з’явитися і на плодах. Тоді на них можна помітити дрібні бордові плями. Клястероспоріоз зустрічається не лише на абрикосах, а й на вишні, черешні, персиках, сливі. Тому з недугою потрібно боротися відразу в усьому саду.
Щоб розправитися з недугою, сад обприскують Оксихомом, Ридомилом або Хомом. Складність в іншому – дерева абрикоси настільки великі, що обприскати їх повністю не вдається. Тому, крім обприскувань, потрібно застосовувати й інші методи боротьби.
Правильний підхід – вибирати стійкі сорти абрикоси: Ананасна, Червонощока, Спитак, Шалах і Хасак Вир. Ці сорти є найстійкішими до клястероспориозу.
Потрібно зазначити, що грибок зимує в опалому листі. Тому його треба обов’язково зібрати і спалити – це позбавить вас від клопоту. Ранньої весни, до розпускання бруньок, дерева і пристовбурні кола обприскують трипроцентною бордоською рідиною. Така обробка дає прекрасні результати при боротьбі з плямистістю, як і перекопування ґрунту в саду. Проте вона не вбиває шкідників, які теж можуть виїдати дірки в листі. Впоратися зі шкідниками допоможе обприскування дерева Конфідором або Алатаром. Також дуже корисні ловчі пояси, які накладають на дерева рано навесні до розпускання бруньок.
Погіршити самопочуття шкідників і хвороб можна і з допомогою обрізування. Якщо видалити усі зайві гілки і ті, що загущують крону, а також знизити її, то впоратися з недугами буде набагато легше.