Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Саджатимемо лежачи!

Автор: Євгенія Бербат

А чи знаєте ви, що з одного куща помідорів можна зібрати урожай вдесятеро більший, ніж гарантують селекціонери. Нічого складного і надприродного в цьому немає. Допоможуть.. пасинки. Так, ті самі пасинки, які ми звикли безжально видаляти. Але і це ще не все. Розсаду саджатимемо не так, як звикли, а.. лежачи.

 

Отже, готуємо грядку – перекопуємо, видаляємо бур’яни, робимо борозенки для розсади. А її для нашого експерименту вибираємо за принципом: чим товще стебло, тим потужнішою буде коренева система. Очищаємо стебло від листя на 2/3 довжини і укладаємо його «лежачи» в борозну глибиною 10 см. Рясно поливаємо водою і прикопуємо сухим ґрунтом. На поверхні повинна залишитися тільки верхівка з листям. Із часом прикопане стебло дасть додаткові сильні корені. За рахунок цього врожайність одного куща підвищується у 5-6 разів!

Порада. Помідори саджаємо коренями на південь, а кроною на північ. Тоді розсада потягнеться до сонця і ростиме вертикально. Коли основна рослина вкорінятиметься, можна застосувати спосіб прикопування одного-двох бічних пасинків. Для цього вибрані пасинки не видаляють, а дають їм вирости довшими. Потім пригинають їх до землі, пришпилюють, присипають ґрунтом і поливають. Приблизно через місяць ви вже не відрізните пасинки, що відросли, від материнської рослини ні по висоті, ні по кількості плодів.

Із допомогою цього способу можна збільшити врожайність одного томатного куща вдесятеро! Наприклад, посадивши високорослі сорти за цим методом, зможете зібрати до 70 кг з кожного куща. А ще вам не треба вирощувати багато розсади.

Агротехніка. Як і звичайні, «прикопані» помідори не потребують забійних доз добрив. Урожайність рослин залежить не від кількості добрив, а від їх розумного використання. Після висаджування під кожну рослину вносять по 3-4 жмені гною, що добре перепрів. Потім можна додати торфу або звичайної городньої землі.

Удруге можна підживити, коли почнеться щедре плодоношення. Головне, пам’ятайте – помідори не люблять фанатизму, усе повинно бути в міру.

Поливати томати найкраще зрошуванням по борознах: у міжряддях поряд із насадженнями роблять канавки по всій довжині грядки, по яких і проводять поливи. Таким чином вода надходитиме відразу до коренів. Перевага такого поливу полягає в тому, що земля не ущільнюється, і корені отримують достатньо кисню, що дуже важливо.

Жодних травм! Листя у помідорів відіграє не меншу роль, ніж корені. Рослини їх відрощують рівно стільки, скільки їм потрібно для повноцінного життя. Видаляти треба тільки хворі і ті, що віджили свій вік.

Про пасинки. Чи треба пасинкувати рослини? Застосовуючи наведений вище метод, переконаєтеся, що не треба, оскільки це завдає томатам травми. Після такої «хірургії» кущ починає витрачати свою енергію на заліковування ран, а не на зав’язування плодів.

Про підв’язування. Для цього натягують на потрібну висоту (залежно від сорту) уздовж усієї гряди трос, до нього підв’язують шпагат із заздалегідь зробленими петлями (інтервал 15-20 см). Під стебло і грона заготовлюють гумки (кільця), нарізані із старої велосипедної камери. Із допомогою металевих гачків (їх можна зробити з будь-якого дроту) ці кільця з’єднують із петлями на шпагаті. При такій підв’язці рослини почуваються подібно до людини в гамаку. Енергія не витрачається на утримання рослини у вертикальному положенні, а йде на наливання плодів. Рослина не опускається на землю під вагою плодів, немає перегинів і надломів грон.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА