Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Клематиси душі моєї

Автор: Євгенія Бербат

Сад без клематисів – це неправильно. Ці ліани дійсно справжня окраса. Високі і не дуже, найрізноманітнішого забарвлення – вони здатні привнести атмосферу свято, радість, затишок. Рослинами можна розділити зони або виділити якусь із них. Клематиси прикриють непривабливі місця, створять прекрасну ширму для приватного відпочинку, так само виступлять і у ролі живоплоту.

 

Сортів клематисів зараз дуже багато. Є ліани, що досягають чотирьох метрів! Є морозостійкий клематис цільнолистий висотою всього 60 см. А в ролі ґрунтопокривного можна використовувати сорт «Praecox», пагони якого стеляться по землі і прикривають її щільним килимом із листя, а в липні-серпні з’являються суцвіття із дрібних бежево-фіолетових квіток. Є швидкорослі клематиси, які мають дивовижний аромат. Є із забарвленням квіток, що змінюється. Є й такі, що цвітуть двічі за сезон. Є сорт польської селекції «Блакитний ангел» з блакитними великими квітами і гофрованим темнішим забарвленням по краях, яке прекрасно поєднується з хвойними рослинами і трояндами.

Тепер декілька слів про агротехніку. Клематисам потрібний родючий, дренований ґрунт із хорошим зволоженням. На дно ями при висаджуванні рослини насипте гравію, потім добре перепрілого компосту або перегною, додайте верхового некислого торфу. Крупноквіткові клематиси висаджуйте на 10-15 см глибше, ніж вони росли в контейнері, а дрібноквіткові – на 1 см. Ґрунт навколо притопчіть і гарненько полийте. Треба пам’ятати, що коренева система боїться перегрівання, тому ґрунт краще замульчувати, а можна посадити низькі ґрунтопокривні рослини з поверхневим корінням. На зиму корені краще прикрити або підгорнути землею. Хоча, навіть якщо усі пагони вимерзнуть суворої зими, навесні у більшості сортів відростуть нові, які влітку знову порадують цвітінням.

Щоб викликати ріст нових пагонів, у перший рік після висаджування усі клематиси треба підрізати не вище 30 см від ґрунту. У подальшому обрізування проводять залежно від сорту. Крупноквіткові гібриди з початком цвітіння у травні-на початку червня підрізують так само на висоті 30-40 см. Видові, такі, що цвітуть навесні, і зовсім не обрізують. А ті, що цвітуть влітку і восени, краще підрізувати на висоті 20-25 см. Найкращі терміни для обрізування – кінець лютого-початок квітня. Підживлювати клематиси треба на другий рік після висаджування, у квітні.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА