Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як зберігати насіння

Автор: Євгенія Бербат

Багато хто збирає своє насіння від сортів, які полюбилися, щоб не шукати їх потім десь і не витрачати зайвих грошей. Відомо чимало випадків, коли один і той самий сорт якоїсь культури роками зберігається і висаджується щорічно в одній сім’ї, радуючи хорошими врожаями.

 

 

На збереження насіння впливають такі чинники.

Температура зберігання. Чим вона вища – тим активніше насіння дихає, і швидше окислюються у ньому запаси поживних речови. Тому чим прохолодніше – тим довше насіння зберігатиме свою схожість. Приклад: ми не встигли вчасно посіяти насіння цинії або чорнобривців, і вони залишилися до наступного року. Якщо їх продовжувати зберігати в кімнаті, то наступного року вони можуть втратити схожість частково або повністю. Якщо покласти їх у холодильник на бічну поличку знизу, то схожість залишиться майже такою ж.

Кращою температурою для більшості насіння буде 12-16°С. У холоді зберігають насіння айстр, моркви і цибулі (можна залишити на зиму в дачному будиночку, або на веранді, або на балконі міської квартири, захистивши від мишей). А ось насіння салатів і коренеплодів не можна зберігати при низькій температурі. При посіві такого насіння вони зазвичай починають рано стрілкуватися на збиток урожаю.

Повітря потрібне насінню для дихання, але зовсім в невеликих кількостях. Зазвичай із пакетиків з насінням видаляють майже усе повітря. Винятком може бути велике насіння, наприклад, бобових культур, яким циркуляція повітря подовжує життя. Тому їх і зберігають зазвичай в мішечках або відкритих банках в сухому місці.

Темрява також забезпечує глибокий спокій насіння. Світло стимулює проростання, і до пори посіву не потрібне.

Зберігати насіння можна в будь-якій кімнаті, тільки не на кухні, де так часто бувають перепади вологості і температури. Власне насіння можна упакувати і в папір, і в поліетиленові пакети. Плівка не пропускає вологу, але може пропустити деяку кількість кисню для дихання, тому прийнятніша в приміщеннях з вологим повітрям. Краще помістити насіння ближче до підлоги, в нижніх шухлядах шаф, під ліжком, де температура значно нижча, ніж на шафі.

Добре зберігати велику кількість насіння у підвалі, де температура постійно низька. Для захисту від мишей і зайвої вологості насіння можна помістити в банки з кришками, що герметично закриваються. Додатковим захистом може стати силікогель. Це крупинки синтетичного матеріалу, який вбирає вологу з повітря (маленькі пакетики в коробках з новим взуттям). Покладіть у кожну банку трохи таких крупинок, і вони вберуть зайву вологу.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА