Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Баклажани люблять тепло

Автор: Євгенія Бербат

Цю культуру вирощують тільки розсадним способом — від сходів до остаточного дозрівання минає в середньому 160 днів. Для вирощування в теплиці сіють наприкінці лютого — на початку березня, для відкритого ґрунту — в середині березня.

 

Насіння бажано заздалегідь загартувати: витримати у холодильнику 48 годин у вологому середо-вищі, потім добу при температурі близько 20 градусів і знову в холодильник на 48 годин.

Далі посівний матеріал дезінфікують у міцному розчині марганцівки або в гарячій воді (50°С) протягом 20 хвилин. Після цього пророщують на вологій серветці за кімнатної температури, не дозволяючи пересихати. Коли проклюнеться (паростки до 0,5 см), загортають у ґрунт.

Прийнятні три варіанти ґрунтосуміші:

— дві частини городньої або дернової землі і одна частина перегною, на 10 кг додати по 5 столових ложок суперфосфату і деревного попелу;

— п’ять частин торфу, чотири — дернової землі, одна частина піску;

— одна частина тирси, три — торфу, 0,5 частини коров’яку (його розводять водою в пропорції 1:5).

До останніх двох сумішей додають по 40 г калійної солі і суперфосфату, 10 г аміачної селітри.

Висівають з інтервалом 2 см (міжряддя — 5 см), засипають землею і ущільнюють.

До появи сходів прикривають тонкою харчовою плівкою, яку необхідно щодня відкривати на кілька хвилин для провітрювання. Температуру підтримують у ме-
жах 25-29 градусів. Коли з’являться сходи, протягом першого тижня за допомогою провітрювання знижують удень до 12-16 градусів, уночі до 10-12. Завдяки цьому формується потужна коренева система і сіянці не витягуватимуться. Після того, як знімають плівку і рослини поміщають ближче до світла, температуру поступово підвищують. У сонячну погоду — до 26 градусів, у похмуру — до 20, а вночі достатньо буде 16 градусів.

Сходи з’являються на 8-10-й день. Поливають раз на 5-6 днів теплою водою (26-28°С) так, щоб не потрапляла на листя.

Підживлюють раз на два тижні, додаючи у воду кальцієву селітру (5 г на 10 л води). Кілька разів на день горщики повертають різними боками до світла для запобігання витягування в один бік.

Молоді сходи потребують досвічування люмінесцентними лампами: перші три дні — цілодобово, далі — 16 годин на добу. Після пікірування достатньо 12 годин. Пікірують через 8-12 днів після появи сходів. Заглиблюють при цьому до найнижчих листочків. Поливають теплою водою і притінюють на кілька днів аркушами паперу від яскравих променів сонця.

Подальший догляд полягає в регулярному поливі, провітрюванні і розпушуванні верхнього шару ґрунту.

Приблизно за два тижні до висаджування на постійне місце розсаду загартовують, наближаючи режим до природних умов — поливи зменшують, частіше провітрюють. За температури на вулиці 20 градусів і вище виносять на свіже повітря, щодня збільшуючи час перебування просто неба.

За кілька днів до висаджування розсаду бажано обприскати 0,5-відсотковим розчином мідного купоросу — це захистить її від грибкових хвороб. При вповільненому рості доцільно підживити курячим послідом (1:15) або коров’яком (1:10).

Якщо рослини розвиваються нормально, перший раз підживлюють через два тижні після пікірування, потім через два-три тижні (на літр води беруть 12 г суперфосфату, 3 г калійної солі і 5 г аміачної селітри). Якщо ґрунтова суміш містить суперфосфат, то підживлюють тільки сульфатом калію і аміачною селітрою (на 10 л води — по 15 г).

Перед висаджуванням розсада повинна мати добре розвинену кореневу систему, товсте стебло заввишки до 25 см, від 5 до 8 листків і великі бутони. Від ослабленої щедрого врожаю чекати марно.

Лунки слід пролити розчином марганцю (на 10 літрів води — 1,5 г). Рослини висаджують за схемою 50 на 50 см.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА