Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

SPA-процедури для саду і городу

Автор: Євгенія Бербат

Як знищити плодожерку, не використовуючи отрутохімікатів? Багато господарів вважають, що це неможливо. Але це не так.

 

Боротися зі шкідником допомагає вода, підігріта до 60°С. Поки вода долітає з розприскувача до листя, її температура знижується на 5-10°С, тому така процедура безпечна для рослини і згубна для гусениць. Щойно на них потрапляє гаряча вода, вони падають з дерева.

Хороший ефект дає термотерапія у боротьбі з полуничним кліщем, який оселяється на грядках разом із розсадою. Щоб попередити його поширення, садівники проводять термічну обробку посадкового матеріалу. Перед висаджуванням його поміщають у воду температурою 45-46°С на 15 хв. – і кліщ від такої купелі гине. Щоб знищити нематоду, воду слід підігріти до 46-47°С. Така обробка знезаражує посадковий матеріал на 90-95%. Можна поливати полуницю гарячою водою двічі: навесні, щойно відтане ґрунт, і після збору врожаю. Витрата води на одну рослину – 0,5 л. Гарячу ванну влаштовують садівники для аґрусу, смородини і порічок. Навесні, до набрякання бруньок, доки сніг ще повністю не зійшов, ошпарюють з лійки кущі окропом. Деревина добре переносить таку купіль, а яйця шкідників повністю гинуть. Процедуру треба виконати в один прийом – з однієї лійки полити один кущ. При повторній обробці окропом уже зігрітого куща бруньки можуть отримати опіки і загинути.

Гарячий душ можна влаштувати капусті для боротьби зі слимаками. За температури 40°С вони гинуть, а капусті це не шкодить.

Із допомогою гарячої води і киплячого молока господарі стерилізують посівний матеріал гарбузових культур. Вимочений у гарячому молоці, він швидше сходить, рослини не хворіють, дають кращий врожай.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА