Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Красивий, смачний і корисний

Автор: Євгенія Бербат

Ні для кого не секрет, що болгарський перець за вмістом найважливіших для нашого організму корисних речовин займає лідируючі позиції серед інших овочів. Але у вирощуванні улюблений нами перчик дуже і дуже вибагливий.

 

Не кваптеся висаджувати перець у відкритий ґрунт. Висадивши рослини у відкритий ґрунт до того, як температура повітря досягне 20-25°С, отримаємо пригнічення і затримку в розвитку, що обов’язково позначиться на врожайності. Рано висаджувати перець можна тільки під плівку і в парники.

 

Забезпечте рослині світло і простір. У тіні перці слабшають, згасають, починають витягуватися і падають від вітру. Плодів вони в такому стані не зав’язують. Щоб рослини не страждали від браку світла, їх необхідно саджати не ближче, ніж 25 см один від одного і не менше, ніж 60 см між рядами.

Перець не любить прямих сонячних променів, а також протягів і холодних підвіконь.

 

Висаджувати краще дрібніше. У перцю, як і у дерев, є коренева шийка. Тому заглиблювати його не можна - саджати потрібно так само, як він ріс у розсаднику. Дуже важливо в цей період не допускати витягування рослин. Розсаду, що витягується, лежачи не висаджують (як, наприклад, помідори). Перець заглиблюють не нижче сім’ядольних листочків. А краще взагалі не заглиблювати, тоді розсада довго не «сидітиме» в одній фазі.

 

Опори теж згодяться. Кущі перцю дуже ніжні і легко обламуються. І хоча вони самі підтримують один одного від полягання (якщо близько посаджені), їх усе одно треба підв’язувати. Адже під час негоди вітер може повалити кущики, і корені при цьому вивернуться назовні. Підв’язування обов’язкове для усіх сортів, особливо для гібридів, що відрізняються сильним ростом.

Перці довго приживаються. Пересадку перці переносять краще, ніж огірки, але теж дуже болюче (довго приживаються). Щоб зберегти максимум коренів не пошкодженими, рослини потрібно перевалювати з ємкостей, у яких вони росли. Щоб не пошкодити корінці, перці не пікірують.

 

Ні спека, ні холод, ні волога, ні засуха. Перець боїться майже всього: прохолоди, спеки, дощів, поривчастого вітру. Вже при температурі вище 35°С квітки осипаються. І хоч перець дуже любить воду, щедро поливати його не можна – так само відпадуть квітки і зав’язі, як і при недостатньому поливі. Поливати перці потрібно, як і огірки, часто і помалу. Це знизить температуру і дозволить отримати великі плоди. Перець найкраще за усі культури відгукується на краплинний полив.

 

Глибоко розпушувати небезпечно, краще замульчувати. Не зважаючи на неглибоке залягання коренів, насадження перців потрібно розпушувати кожних два тижні. Розпушують неглибоко, буквально на кілька сантиметрів. Якщо пошкодити корінець, рослина зів’яне, скине квітки і зав’язі або просто загине. Позбутися такої небезпечної роботи можна, якщо замульчувати грядки тирсою, сосновими голками або соломою завтовшки не менше 7-10 см.

 

Підживлення обов’язкове. У відкритому ґрунті - один раз на 1-1,5 тижня. Перці дуже люблять азот і калій, менше - фосфор. Проте надлишку добрив ця рослина не переносить. Обов’язково треба дотримуватися міри і в жодному разі не вносити свіжий гній – з’являться гнилі плоди.

 

Запилення не зашкодить. Перець - рослина, що самозапилюється, але, як показує практика, можливе і перехресне запилення різних сортів, що ростуть поруч. Відбувається це з допомогою комах. Давно було помічено: якщо на ділянці висаджено декілька сортів перцю, то врожай завжди кращий, але не висаджуйте поруч (мінімум 8 м) сорти гіркого перцю.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА