Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Знезаражуємо ґрунт

Автор: Євгенія Бербат

Крім добрив, одним із найважливіших підготовчих заходів у травні залишається обробка ґрунту від шкідників, грибків і збудників захворювань. Її необхідно проводити до висівання насіння. Натуральні засоби для цього широко поширені, нетоксичні, перешкоджають накопиченню шкідливих речовин у ґрунті, але діють не на всіх шкідників.

 

 Природні антагоністи

 

Для знезараження городу можна вдатися до допомоги біологічних захисників. Кінець травня – найкращий час для посадки чорнобривців і календули (нагідок) навколо грядок з капустою. Ці квіти відмінно захищають її від більшості шкідників (метеликів-капусниці, дротяників, попелиці).

Цибулиння захищає від трипсів, попелиці та павутинних кліщів. Для приготування настою необхідно склянку лушпиння залити склянкою теплої води (50-70°C). Використовувати відразу, як охолоне.

Часник. У цій рослині міститься дуже потужна речовина – фітонцид, який є природним інсектицидом і згубно впливає на тлю, червців, білокрилку і павутинного кліща.

Голівку часнику подрібнюють (можна пропустити крізь ковганку), заливають теплою водою, ємкість накривають. Користуватися цим настоєм можна через п’ять днів, розводячи його водою кімнатної температури.

*  *  *

Рослинам, які починають посилено розвиватися, необхідний азот. Тому в першій половині місяця потрібно внести у ґрунт азотовмісні добрива. Можна використовувати як натуральні, так і мінеральні підживлення.

Найпопулярніші – азотвмісні мінеральні добрива. Норми внесення на одну сотку:

• сечовина (карбамід) – 1-2 кг;

• аміачна селітра – 1,5 кг;

• амофоска – 4-5 кг. 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА