Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Альпійська гірка

Автор: Євгенія Бербат

Альпійська гірка, або альпінарій, – один із найяскравіших елементів ландшафтного дизайну. Альпінарій може стати центром вашої садової ділянки, улюбленим місцем відпочинку і предметом гордості. А створити це рукотворне диво під силу кожному дачникові або власникові заміського будинку, треба лише знати деякі тонкощі.

 

Вибираємо місце. Це має бути сонячний і доступний усім поглядам куточок саду. При цьому важливо, щоб альпінарій виглядав максимально природно, тому каміння і рослини повинні органічно вписуватися в ландшафт.

Найбільше для альпійської гірки підійде південний бік – тут буде найкраще освітлення у світлий час доби.

Дренажна система. Альпійська гірка споруджується не на порожньому місці – її основою має бути правильно влаштована дренажна система. Якщо цього не зробити, ґрунт під альпінарієм почне просідати, і це позначиться на зовнішньому вигляді.

Передусім, необхідно викопати котлован, глибина якого залежить від площі вашого альпінарію. Якщо  розміщуєте гірку на площі
2,5х2,5 м, він має бути завглибшки приблизно 1 м.

На дно котловану встановлюється дренажна система. Як дренаж можна використовувати щебінь, пісок, керамзит і навіть будівельне сміття. Але в жодному разі не закладайте в котлован деревну стружку!

Поверх дренажу насипають родючий ґрунт, який слід добре утрамбувати.

Рукотворні скелі. Для облаштування альпійської гірки, звичайно, у першу чергу потрібне каміння. Це можуть бути як великі валуни, так і зовсім невеликі камінчики – усе залежить від розмірів альпінарію. Чим він більший, тим більше каміння. Найкраще використовувати камені однієї породи, адже у природі, як правило, в одному місці зустрічаються саме такі камені. І, звичайно, за можливості треба використовувати натуральні камені. Має значення і їх розташування на гірці. Слід уникати як надмірної хаотичності, так і підкресленої правильності – усе має бути максимально природно.

Як правило, камені укладають у 5-6 ярусів: внизу – найбільші, чим вище – тим дрібніші. Вершину краще прикрасити найвидатнішим екземпляром із вашої колекції каменів.

Не забувайте, що на гірці, крім каменів, мають бути ще і рослини, тому між ярусами треба насипати шар вологого родючого ґрунту, а самі камені укладати нещільно.

Готуємо ґрунт. Його  треба готувати дуже ретельно. В ідеалі він повинен виглядати так: глинистий ґрунт (за можливості чистий, без насіння бур’янів), торф і трохи гравію. Співвідношення ґрунту і торфу – 3:1. Ґрунт насипають у ті місця, де будуть висаджені рослини. Звичайно, це тріщини і вільне місце між великими каменями. Іноді ґрунт просто насипають поверх каменів.

Що посадити? Рослини мають бути досить невибагливими, щоб не перетворювати догляд за альпінарієм у щоденну і тяжку працю. Вони мають виглядати природними на кам’янистих схилах вашої гірки. Також усі рослини повинні добре уживатися на обмеженому просторі.

Вершину альпінарію зазвичай прикрашають низькорослими заростями кущів – як листяними, наприклад, кизильником, так і хвойним, наприклад, ялівцем, гірською сосною або туєю. Найкраще посадити і листяні, і хвойні – тоді гірка тішитиме око цілий рік.

Існує також величезний вибір квітів для прикраси альпінарію. Єдине, про що треба пам’ятати – квіти повинні «дружити» і бути невибагливими.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА