Таємнича Вереміївка

Він був малим хлопчиком, коли назбирав на березі Дніпра дукачів і монет… Через приблизно п’ятдесят років він створив на цьому самому березі заповідник, де зібрав тисячі зразків традиційної народної української культури.

Детальніше...

Подорож у минуле. Не без моралі…

«Нова» вже неодноразово писала про новий проєкт, який започаткувало управління охорони культурної спадщини та туризму облдержадміністрації, «Кіровоградщина – мандруй у минуле!» У рамках цього селфі-туру місцеві журналісти, блогери, фахівці туристичної галузі мандруватимуть до визначних пам`яток історії та архітектури краю з метою популяризації внутрішнього туризму.

Детальніше...

Чекають на лелек щороку

Біля двору подружжя Скрипників, що в селі Табановому Голованівського району, стоїть галас різноманітного птаства – у величезному лелечому гнізді, що височіє на стовпі біля хати, знайшли прихисток десятки горобців, а над ними велично видніється голова птахи, яка протягом кількох місяців не покидатиме свого гнізда, висиджуючи лелеченят.

Детальніше...

В області з’явився Туристичний портал

Під час інтерактивної конференції «Туризм vs бізнес: від пропозиції до попиту», що відбулася в рамках виставки AgroExpo-2021, презентували туристичний портал Кіровоградщини.

Детальніше...

Маленький український Лувр в затишному селі Шепилове

Вісім років тому відомий і поважний чоловік вирішив зробити щось корисне для своєї маленької Батьківщини – Голованівського району, який залишив ще в юності. Він придбав стареньку хатину на березі ставу у селі Шепиловому і заходився створювати там культурно-просвітницький центр. Забігаючи наперед, скажемо, що результати його творчої праці перевершили навіть найсміливіші здогадки односельців!

Детальніше...