«Малі міста – великі враження»

Автор: Нова Газета

Маловисківська ОТГ може отримати півмільйона грн на проект з облаштування маєтку Кудашевих

 Проект Маловисківської ОТГ «Місток між авіаційним минулим та майбутнім Малої Виски» увійшов до двадцятки найкращих проектів України і був презентований  під час фінального  захисту конкурсу «Малі міста – великі враження», що відбувся  у  Міністерстві культури.

Сім останніх років у Малій Висці вивчали історію родини Олександра Кудашева,  професора Київського політехнічного інституту, першого українця,  який  23 травня 1910 року пролетів кілька десятків метрів на літаку-біплані «Кудашев-1» власної конструкції. У Малій Висці і донині збереглася метрика про народження великого земляка і маєток, де він провів дитячі роки.                          

«Два роки тому ми започаткували «Авіафест», повністю відновили оригінальну версію першого кудашевського літака. В процесі виникла ідея облаштувати територію паркової зони маєтку Кудашевих, яка зберіглася і донині, аби звідти починати авіафест, який єднає шанувальників малої авіації. Ми навіть намагались знайти нащадків видатного земляка, та сліди родини Кудашевих загубились десь у Франції», – розповідає Юрій Гульдас, голова Маловисківської ОТГ.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який увійшов до експертної ради конкурсу, висловив сподівання, що реалізація  подібних місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить  туристичну привабливість територій, привабить потенційних інвесторів, створить умови для розвитку бізнесу. 

«Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування  нових фестивалів та інших культурних проектів», – зазначив Олександр Слобожан.

Переможці конкурсу отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту, а також  методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту.

Консультант з питань комунікацій 
Офісу реформ Кіровоградського РВ АМУ 
Валентина Остапчук

 

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА