Авторитетний медичний журнал The Lancet опублікував дослідження згідно з яким рання смертність російських чоловіків працездатного віку безпосередньо пов’язана з алкоголізмом – повідомляє Reuters.
Група вчених з Великобританії та Франції під керівництвом російського члена-кореспондента РАМН Давида Зарідзе провела масштабне дослідження способу життя майже 200 тисяч людей і проаналізувала причини 50 тисяч смертей в трьох містах – Томську, Бійську і Барнаулі. Але деякі жителі країни скептично ставляться до висновків вчених, оскільки впевнені – їх це не стосується. Висновки дослідників невтішні.
Для чоловіків у віці від 35 до 54 років ризик померти від горілки протягом 20 років склав від 16% – для тих, що випивають менше пляшки на тиждень, до 35% – для тих, що спорожняють більше трьох. Після 55 років ці ризики зростають удвічі. Всього ж, за висновками дослідників, із вживанням алкоголю так чи інакше пов’язані 52% смертей серед працездатного населення в Росії.
Таку ситуацію в Росії Зарідзе назвав «кризою здоров’я». На думку вчених, антиалкогольні заходи, що вживаються владою, принесли свої плоди. Із 2006 року вживання алкоголю впало на третину.