Якщо до цього ви підспівували в унісон пісні «Вінниця – це не місто, а село», то після відвідин цього міста доведеться задуматися, чи відповідають слова дійсності. Адже Вінниця – це гарне українське місто, яке має свою перлину – найкращі в Європі музичні фонтани.
Вінниця – батьківщина Михайла Коцюбинського - українського письменника та громадського діяча, автора геніального «Intermezzo» та «Цвіту яблуні». Про це можна пригадати відразу після того, як ви зійдете з перону залізничного вокзалу, адже через кожні сто метрів по вулиці Соборній – борди з цитатами письменника та запрошення до його музею (проводиш паралелі з Кіровоградом і намагаєшся пригадати, де в нашому місті можна побачити рекламу, наприклад, Хутора Надії…).
На центральній вулиці міста розташована будівля колишнього готелю «Савой» - одного із символів Вінниці. Саме в цьому будинку в 1919 році розміщувався уряд УНР на чолі з Володимиром Винниченком. Сьогодні ця будівля належить адміністративному суду (віддана в оренду на 25 років у 2010-му) і після реставрації гарно вписується в загальний архітектурний ансамбль вулиці. Вінниця відома своєю водонапірною вежею, яка з 1912 року почала забезпечувати роботу міського водопроводу (протяжністю 1,3 км). Будівля приваблює своїми формами: восьмикутну, семиярусна вежу із лжеарками та пілястрами, а також чотирма годинниками з двометровими циферблатами завершує невеличкий купол із надбудованою башточкою. Біля вежі є ще одна цікавинка – 3D-водоспад, намальований на асфальті. Якщо стати в певному місці і подивитися на малюнок, здається, що водоспад падає донизу.
Одна біда: дібратися до Вінниці з Кіровограда (власне, як і в багато інших українських міст) дуже складно: автобусом ‒ лише транзитом, потягом ‒ тільки зі Знам’янки, а їхати аж вісім годин (відстань у триста кілометрів). Приблизно такою ж за часом буде ваша мандрівка і автобусом.
Та якщо ви все ж таки доїхали до Вінниці, то не втрачайте шансу побачити якнайбільше. Саме тут розташований перший в Україні прозорий офіс, який, як обіцяв колись нинішній віце-прем’єр-міністр Гройсман, навчить українських чиновників, як не брати хабарів. На Майдані Незалежності біля цього офісу височить пам’ятник пісні – височезна колона зі скульптурою, одягненою у вишиванку. І фонтани, фонтани, фонтани…
Дорогами Вінниця їздять зовсім нові (!) тролейбуси, в яких можна скористатися послугою вай‑фай. Здається, що вони повискакували з мультиків і якщо сісти в один із них, то можна потрапити в якесь чисте і культурне, але потойбіччя. Цікавим на вулицях Вінниці є й те, що баки для сміття тут розмальовані квітами. Спочатку здається, що Вінниця майже нічим не відрізняється від інших українських обласних центрів. Проте так тільки здається. Окрасою міста є найбільші в Європі плавучі фонтани, розташовані на плесі річки Південний Буг. Після реконструкції набережної у 2011 році (на це з фонду Петра Порошенка витрачено майже 40 млн гривень), центр міста став привабливим для туристів.
Фонтани розквітають неймовірним явищем близько десятої години вечора, а щоб подивитися на це диво, гості починають сходитися ще о шостій. Хмари людей сунуть зусібіч, займаючи місця на сходах, біля парапетів, тісно купкуючись один біля одного. Нам пощастило потрапити на оновлену програму «На хвилях української душі», яка вражає масштабністю і красою. Уявіть собі: після танцю фонтанів (поєднання високого та малого тиску води в спеціальних конструкціях разом із світломузикою) за допомогою проектора та лазерів у повітрі, пронизаному водно-повітряною сумішшю, з’являються неймовірні картини: плавають золоті човни, бігають коні, розквітають квіти. Реакція публіки – захват і аплодисменти, ніби на водній сцені виступають живі люди. Усе пронизане любов’ю до Батьківщини, під акомпанемент української музики. А наприкінці на воді вимальовується український прапор із написом «Єдина країна. Единая страна». Люд навколо – у вишиванках і вінках, з прапорцями, попкорном, а дехто, ніде правди діти, навіть із ковбасою та коньяком.
Ось таке щотижневе свято буває у вінничан, ось на таке свято з’їжджаються з усієї України гості. Від імені вінничан запрошуємо і вас побачити диво, яким має пишатися уся країна.