Вичення науки по-одеськи

Анастасія Дзюбак
Автор: Анастасія Дзюбак

Якщо ви приїхали до перлини біля моря – Одеси – всією родиною, то вам пряма дорога в «Музей цікавої науки».

 

 

Скажу чесно, приїхала до Південної Пальміри в пошуках моря, сонця і пахлави медової, але не так сталося, як гадалося. Зустрів мене дощ і холод. Оглядову екскурсію містом, порт і Дерибасівську, частину музеїв встигла оглянути минулого разу, тому вирушила у зовсім новий музей, який розташувався у Приморському районі на проспекті Шевченка.

У світі вже давно набули популярності музеї, де експонати не припадають пилом на полицях за склом, а суворі музейники не нагадують, що це не місце для шуму. Це музеї насамперед для малечі, але і дорослим вони не дадуть нудьгувати. У них можна випробувати, дослідити, експериментуючи перевірити різноманітні галузі науки.

Першим таким музеєм в Україні став столичний «Експерементаніум», а вже за ним поквапилась і Одеса-мама. Хочете розказати дитині про будову людського організму – в музеї вам допоможуть це зробити не прості картинки, а об’ємні зразки. Тут у прямому розумінні можна розібрати людину на органи. Людина, звісно, пластмасова, але будова організму геть як у справжньої. Тут і скелету руку можна потиснути, і будову шкіри роздивитися. Словом, є вся та необхідна наочність, якої, на жаль, немає у школах.

Зрозуміти основи фізики не у вигляді формул, а на практиці тут також можна.Електропровідність, магнетизм, сила тертя, будова блоків і важелів, центробіжна сила – експериментуйте вволю. Якщо ви не зрозумієте, як правильно пояснити малюку що до чого, на допомогу прийде працівник музею. Одне з улюблених місць для фотографування – велетенський стіл зі стільцями, який наочно по-казує, що таке пропорція і як би виглядали звичні нам речі, якби ми їх збільшили удвічі.

Окремо можна відвідати планетарій, де вам розкриють таємниці зоряного неба. Щоправда, це за окрему плату.

Є і зал, присвячений оптиці і зоровим ілюзіям. Найвеселіше всією компанією прогулятись дзеркальним лабіринтом. Він зовсім невеликий, але з полону дзеркальної країни вибратися не так просто.Так само можна випробувати себе на гнучкість і вправність як справжнього супергероя. Кімната з лазерами, яку треба подолати, не зачепивши променів, змусила вишикуватись у чергу і дорослих, і малих.


У залі, присвяченому акустиці, можна подивитись як працює піаніно, зіграти на ксилофоні чи навіть апробу-вати барабанну установку чи електронну арфу. Випробувати силу свого голосу теж можливо: досить якомога голосніше заверещати у крикомір. Хто знає, можливо, вам навіть удасться перекричати звук вагону метро.

Запускання велетенських бульбашок, справжній горбатий запорожець, басейн з кульками і гірками – зайнятись є чим дітям різного віку. Словом, відтепер в Одесі з’явилося ще одне щастя для дітей. Відкриваймо Україну разом!

 

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА