Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як ви ставитеся до рішення депутатів Кіровоградської міської ради просити Верховну Раду відтермінувати перейменування міста?

Автор: Нова Газета

Сергій Капітонов, депутат міської ради від ВО «Свобода»:

«Я пропоную всім агітаторам і прихильникам назви Єлисаветград поїхати на Схід до наших вояків, які боронять Українську державу від російської агресії. Хай спробують поагітувати в окопах за імперську назву українського міста. Депутати попереднього скликання не використали своєї можливості щодо адекватного і розумного проведення процесу перейменування. Ми знаємо, що організовувалися круглі столи, громадські слухання та інші заходи, покликані допомогти кіровоградцям прийняти правильне рішення щодо майбутньої назви міста. На жаль, рішення так і не було прий-няте. Натомість усе це скинули на Верховну Раду, аби уникнути відповідальності перед громадою. Тепер депутати Кіровоградської міської ради займаються питанням перейменування, яке, в принципі, уже виходить за межі їхньої компетенції. Їм слід би подумати про бюджет, благоустрій міста чи будь-які інші нагальні проблеми, а не відтерміновувати перейменування».

Андрій Малик, громадський активіст:

«Відтермінування закону означатиме ще безмежну кількість років існування міста з ганебною комуністичною назвою Кіровоград. Водночас, таким рішенням міська рада продемонструвала свою юридичну неграмотність, оскільки існує Закон про декомунізацію, в якому чітко прописані часові рамки виконання. Спроба відтермінувати закон − це його пряме порушення, що може створити прецедент по Україні, спрямований на порушення інших законів. А рішення про проведення місцевого референдуму в умовах, коли сьогодні наші воїни гинуть на війні, яка стала результатом подібних референдумів на Донбасі, показує, що реалізація «новороського» сценарію під назвою «Почути Донбас!» (Закарпаття, Крим, Кіровоград) бродить в «умах» місцевих можновладців».

Думка із facebook, Олексій Кроль, член ГО «СТОП корупції», м. Київ:

«Міська рада попросила зачекати з перейменуванням. Не бізнесовий підхід! Моя пропозиція: для наповнення міського бюджету виставити на аукціон назву міста. Можливо, який-небудь Сорос чи Гейтс позмагаються, щоб увічнити себе в назві міста. Соросград чи Шейхмансурсіті − людям за великим рахунком все одно. Головне – як жити (школи, садки, транспорт)».