Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чи очікуєте ви зниження цін на пальне у зв’язку зі зменшенням ціни на нафту?

Автор: Нова Газета

Світлана Курченко, директор ПП «Тур-Прес»

– Я вважаю, що ціни повинні зменшитися. Але чи станеться це, залежить від нафтотрейдерів. Крім того, цим питанням мусить зайнятися уряд, який може врегулювати проблему високої ціни.

Богдан Авдєєв, перекладач, Кіровоград:

«Не знизяться. Згадаймо – коли нафта була дорожчою, ціни на бензин були в межах 11 гривень. Потім, коли нафта почала дешевшати, паралельно зріс і курс долара, а ціна на пальне також зросла.
І зараз вона в межах 20 гривень за літр. Це аргументувалося тим, що мала ціна на нафту не впливає на ціну пального, адже її ще треба переробити. А це все в доларах, тобто дорого. Отож, вважаю, треба сподіватися на те, щоб пальне хоча б не дорожчало – з огляду на коливання курсу долара.

А ще зважмо на такий момент. Читав у новинах, що по країні будуть проводити перевірки на підприємствах цієї галузі – від переробних заводів до заправок. Це також вплине на ціну, і не вбік зменшення».

  

Олег Александров, безробітний, Бобринецький район:

«На мою думку, ціна не зміниться. Адже вартість пального залежить не тільки від ціни на нафту, а й від багатьох інших факторів. Наприклад, від податків. Плюс – фактичне монопольне становище компаній на ринку, які знімають гарні вершки».

 

Василь Дмитрів, керівник департаменту маркетингу мережі АЗК «ОККО»:

«Роздрібна ціна пального залежить не лише від світових котувань на нафту, а також від податкового навантаження. В Україні сьогодні у ціні 1 л бензину на податки припадає аж 43%. З 1 січня 2016 року податкове навантаження знову зросло – в середньому на 70 коп/л. Тому, на жаль, вплив зниження світових цін на нафту було знівельовано збільшенням акцизів на пальне  в Україні.

У січні ринкові умови дозволили нам знизити ціну дизельного пального на 1,50 грн/л.

Подешевшання ж бензину можливе у разі збереження тенденції до зниження світових цін на нафту й стабілізації валютного курсу.

Ми як продавці пального в першу чергу зацікавлені у зниженні цін, адже торгувати пальним за високими цінами в сучасних економічних реаліях дуже складно».