Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чи відчуває ваша громада користь від децентралізації?

Автор: Нова Газета

Валерій Сніжко,
міський голова м. Бобринець:

− Так, відчуває. Сьогодні всі повноваження, які були у райдержадміністрації і районній раді, переходять у місцеве самоврядування. Це школи, ФАПи (фельдшерсько-акушерські пункти), будинки дитячої творчості, спортивна школа, а також надходження до бюджету (60% від ПФО). Однак законодавством ще не повністю врегульовано питання об’єднаних територіальних громад  (поки що не внесені зміни до Конституції). Ми очікуємо, що при цих змінах будуть передані повноваження на управління землею, оскільки за межами населеного пункту громада не може розпоряджатися нею. Це неправильно, тому нас і турбує відповідне питання.

Олександр Корінний,
новоукраїнський міський голова:

− Поки що ми не відчуваємо жодних результатів, аджеперебуваэмо на стадії формування громади. 27 березня у нас відбудуться вибори, потім вибори старост, формування нової мережі органів, що надаватимуть різні послуги тощо... Перші прямі відносини з бюджетом будуть лише з 1 січня 2017 року. Тому реальні зміни можна буде відчути не раніше середини 2017 року. Все, що на сьогодні говорить про об’єднану громаду, це перші вибори в об’єднаній територіальній громаді.

Алла Поліщук,
голова Кіровоградської РДА:

− Ми лише знаходимося на шляху децентралізації, тому поки що жодного результату не маємо. На сьогодні прибутки нашої громади зросли досить суттєво, і за минулий рік, маючи ресурси, ми зробили більше, ніж за попередні чотири. Мова йде про капіталовкладення, які ми вклали в першу чергу в освітні заклади і дороги. Тому, звичайно, позитив від децентралізації є і його можна побачити уже сьогодні.