Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Триматися в полоні допомагала обіцянка мамі

Ілля Миронов із Кропивницького 311 днів пробув у російському полоні. 16 лютого його разом із іншими ста військовими повернули в Україну.

Детальніше...

Як військовий медик із Кропивницького займається реабілітацією поранених і дітей

Кропивничанин Сергій Горбаньов (псевдо «Азов») на війні з перервами із 2014 року. До війни був священиком протестантського напрямку. Після поранення кілька тижнів перебуває в Кропивницькому. Напередодні Великодня він займався організацією відкриття в місті центру реабілітації військових і дітей з інвалідністю від проєкту «Піхота.ЮА».

Детальніше...

Антарктичний десант. Одразу двоє кропивничан працюватимуть на Південному полюсі

В історії українських антарктичних експедицій є невеличкий кропивницький слід. Якщо вірити даним сайту Національного антарктичного наукового центру, за всі 27 попередніх зимівель у них взяв участь лише один житель Кіровоградщини – лікар Роман Франчук у 10-ій експедиції, що відбулася 2005-2006 рр. Відтепер слід стане ще помітнішим – цього року одразу двоє кропивничан, Сергій Салло й Дмитро Кричун, візьмуть участь у 28-ій експедиції на Південний полюс на українській станції «Академік Вернадський».

Детальніше...

Sоloway, народжений під час війни

«Може, знаєте, у старих хатах за іконами лежав клубочок із скатаної коров’ячої шерсті, в якому зберігали голки. Ще будучи зовсім малою, я лазила туди украсти з тої бабиної хованки голки, щоб шити. Коли кажуть, що якась людина народилася з голкою в руках, то це, мабуть, про мене», – починає свою історію Наталя Поліщук, і в моїй уяві з’являється уперта маленька дівчинка, яка на покривалі, розстеленому під горіхом, попри заборону дорослих, шиє лялькам платтячка.

Детальніше...

«Мелітополь саме тут»: розповідь переселенки про нове життя у Кропивницькому

На ящику від набоїв, на фоні столітньої бірчанської скрині сидить 16-річна дівчина з калімбою в руках і грає мелодію «Щедрика». Її на телефон знімає мама, в очах якої – абсолютне захоплення і підтримка. Це Анна Крапивка, засновниця майстерні машинної вишивки «Krapivochka», і її донька Аріадна, які прийшли до Етнолабораторії «Баба Єлька» виконати шкільне домашнє завдання.   

Детальніше...