Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

У Бірках було світло і тепло

Автор: Нова Газета

Минулої суботи у Бірках Олександрівського району попри холодну й похмуру погоду було світло і тепло.

На традиційне свято козацької слави на Покрову зібралися представники усього району та гості з інших кутків області. Цього разу тут святкували ще й День захисника України та День села.

Захід розпочався з офіційних урочистостей, під час яких громаду району вітали його керівники, представники бірківської сільради. Окремо відзначили нагородами і згадали місцевих учасників війни на Донбасі. Крім цього, як повідомив під час  свого виступу бірківський сільський голова Михайло Сергієнко, з бюджету сільради усі земляки, які нині воюють на Сході, отримали грошову премію в сумі тисячі гривень кожен.     

Далі відбулися святковий концерт і народні гуляння. Біля кожного куреня варився куліш, стояли столи із частуваннями, лунали пісні й сміх.

Тим часом представники «Нової газети» спілкувалися з людьми. Під час однієї із бесід ми почули ідею повернути Біркам історичну назву.

– Це поки що ідея, – розповів нашому кореспонденту ініціатор повернення бірківець Костянтин Данов. – Ініціативу плануємо оформити через референдум. Думаю, люди нас підтримають, адже Біргород – перша назва села. Ще за часів Хмельницького його так називали. Бірки також гарна назва, але ж ми ведемо мову про повернення історичних назв… Ідея народилася сьогодні. Принаймні будемо радитися з людьми.

Отож, на карті району, де є Івангород, Китайгород і Омельгород, може з’явитися ще один «город».

Як розповів «Новій» Михайло Сергієнко, це козацьке свято на кілька років брало паузу через війну на Сході – із 2014-го року його не проводили. А зараз вирішили поновити і призначити на нього ще й відзначення Дня села. У планах, зауважив Михайло Іванович, – створення постійно діючого козацького містечка. Із цим громада має намір звернутися до Мінкультури. 

– Сподіваємося, що таким чином ми передаватимемо козацьких дух і віру в Україну нащадкам, – каже він, – і поменшає всіх негараздів у державі. 

«НГ» прибула на свято не з порожніми руками. Від імені редакції ми вручили подарунок – поштову скриньку – сільському голові Бірок, взявши з нього обіцянку, що її за рішенням громади отримає гідна місцева родина. Ще одну скриньку ми планували подарувати найкращому, на нашу думку, куреню (хоча, однозначно, всі заслуговували на таке звання). Ним виявився курінь Красносілківської сільради. І коли ми попросили визначити гідну людину, якій її подарувати, курінний (сільський голова) Іван Богаченко зробив це миттю. За його порадою скриньку ми вручили нашій відданій читачці Олені Перепьолкіній. До речі, її син Віктор, донька Віта та онук Руслан – військові. Син, між іншим, уже другий термін боронить країну від окупанта. Низький уклін таким українським родинам!   

 

Наш кор.,
фото Наталії Андріянової

Loading...