Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

ЖЕРТВА збройного нападу чи БРАКОНЬЄР?

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Біля Малої Виски стався конфлікт між лісівниками та місцевим жителем

 

Минулого тижня до редакції звернувся молодий маловищанин Олексій (ім’я змінене, прізвище не називаємо з етичних міркувань – Ред.) і розповів небанальну історію, що сталася із ним 16 жовтня.

Пізно ввечері він разом з неповнолітнім товаришем на «копійці» (ВАЗ 2101) у справах прямував до села Заповідного (колишнє Комсомольське). Їдучи польовою дорогою, хлопці помітили, що до них через поле мчить автівка (як з’ясувалося пізніше – ВАЗ 2121«Нива»).

– На машині, – розповів нашому кореспонденту Олексій, – було дуже багато увімкнених фар, як на комбайні. Летять прямо на нас. Ми перелякалися. Бачачи, що нам хочуть перегородити дорогу, я різко повертаю ліворуч і натискаю на педаль газу. Та машина – за нами. Через кілька кілометрів погоні почули постріли. Я став хвилюватися, бо могли влучили в шину: на такій швидкості, а мчали ми більше ста кілометрів на годину, ми б перекинулися. Доїжджаємо до якогось болітця на повороті, пригальмовуємо, позаду почулися ще кілька пострілів. Коли я почав входити в той поворот, нападникам вдалося нас обігнати зліва і «притиснути». Я трішки відчинив вікно, в цей час чоловік, який вискочив із «Ниви» (всього було їх двоє), направив мені в лице пістолет із криком «Стій, бо стрілятиму на ураження!». Я різко гальмую, він стріляє, куля влучає у капот «копійки». Я запитав, в чому річ, що сталося, на що мені криком «пояснили» щось на кшталт: ми господарі тутешніх лісів, і тільки з їхнього дозволу тут можна їздити…       

Далі, за словами Олексія, їх почали розпитувати, чому тікали, змусили вийти з авто, покласти руки на капот, розставити ноги. Потім один із переслідувачів вдарив нашого співрозмовника руків’ям пістолета по потилиці, від чого той на певний час втратив свідомість і впав на землю. Тим часом нападники обшукали машину, стверджував Олексій. 

Їх він упізнав одразу, це були майстри лісу, представники держлісохорони ДП Оникіївського лісгоспу (їхні прізвища поки що не називаємо з певних міркувань).

– Я лежав на землі і не підводився, оскільки в них була зброя, – продовжив потерпілий. – Вони знову на мене кричали, згодом сіли в машину й поїхали.  

Повернувшись у Малу Виску, Олексій звернувся до лікарні, де йому надали першу медичну допомогу. Про подію, за його словами, медики поінформували поліцію, до якої він одразу подав заяву про напад.

– Як так можна – обурюється він, – стріляти по людях!? Це виходить, якби я тоді різко не загальмував, він би влучив мені в голову!

Маловисківська поліція відносно описаної історії порушила кримінальне провадження. Наступного після події дня, каже Олексій, правоохоронці разом із ним оглянули місце, де все відбулося. Знайшли одну гільзу.

«Новій» вдалося поспілкуватися з представником відділу поліції, який володіє певною інформацією щодо розслідування. Щоправда, розмова була телефонною і короткою. Поліцейський не захотів «світити» своє прізвище в газеті, просив описати подію «обтічно». Мовляв, щоб не нашкодити слідству. Однак із бесіди нам стало зрозуміло, що тривають слідчі дії, ще будуть проведені відповідні експертизи, а у справі на день розмови з Олексієм, 19 жовтня, жодного фігуранта у статусі підозрюваного ще не було…

Поспілкувалися ми й з одним із «нападників», прізвище якого також не вказуємо. Назвемо його В. Він описав події 16 жовтня зовсім інакше.

– Ця людина протягом багатьох років систематично розкрадає ліс, – розповів він у коментарі. – Це не наклеп, багато хто про це знає. І це є його основним і постійним джерелом доходів. Ми його недавно затримували на гарячому, коли пиляв дерева. З авто, з інструментами. Маю фото, які можу надати. Ми звернулися на «102», але він утік, бо тоді погода була погана, болото. Ми на «Ниві» змогли туди доїхати, а поліція на своєму авто не дісталася.

Із приводу історії 16 жовтня він зазначає, що того дня разом із ще одним майстром лісу (той самий другий «нападник» – Ред.) біля урочища Макарів Яр почули звук працюючої пилки. Це було вночі, тому знайшли їх ще й по світлу налобних ліхтариків.

– Ми не знали, що там було два автомобілі, – пояснює співрозмовник. – Один із них виїхав нам назустріч. Ми – за ним. Тікав він на дуже високій швидкості, ми його ледве наздогнали.

Коли на втікачів і салон «копійки» посвітили, продовжив майстер, виявилося, що вони в тирсі. На прохання пояснити це Олексій сказав, що із дитиною грається в пісочниці з тирсою, бо піску немає. Ну а потім почав погрожувати нам різними неприємностями. І додав, що крав і красти буде, бо в нього вагітна дружина і вдома треба робити ремонт. 

На наше питання про те, чи відомо йому про винесені судові рішення відносно фігурантів нашої історії за розкрадання лісу, В. відповідає негативно.

– Цього разу мій колега знову написав заяву в поліції, щоб перевірили його на причетність до розкрадання деревини, – додає працівник лісгоспу. – Поки що результату немає. І на цей час правосуддя не на нашому боці. Він написав, що його побили, обстріляли, що він жертва… Він буде захищатися будь-яким способом. Бо якщо ми йому надалі не дамо красти, він позбудеться джерела прибутку, а інших не має.

Заперечує він і побиття й стрілянину.

– Розумієте, коли вночі крадуть дрова, то не особливо ретельно обирають місце, і зробити все треба швидко. Це міг бути удар гілкою, міг сам упасти…

І ще одне питання: чи давали, як-то мовиться, хід згаданим фото, на яких, за твердженням майстра лісу, зафіксоване незаконне випилювання дерев?

– На них цей товариш перебуває поряд із завантаженою дровами машиною і спиляних дерев, – пояснює В. – Я їх зробив на початку жовтня і передав поліції.

Свою причетність до незаконних вирубок Олексій заперечує.

Коментар щодо події нам також дав лісничий Оникіївського лісництва Дмитро Осадчук:

– Про цю подію знаю зі слів своїх працівників. Виходить, вони працюють, а на них пишуть наклепи... Всі в Малій Висці знають, чим займається цей молодик. Розумієте, коли справа стосується того, чого він боїться, то починають йти в наступ. Є люди, які незаконно пиляють, бо немає грошей, і продають дрова. Це саме така людина. Моїх хлопців викликали у поліцію, але ж хто знає, як завершиться ця справа. Вірю, що буде правосуддя.

За браком інформації журналісту неможливо визначити, хто із наших співрозмовників правий. Проте цілком очевидно, що одна зі сторін щось приховує.

Наразі ми чекаємо результатів слідства, і за їх результатами опублікуємо статтю, в якій вже назвемо імена фігурантів описаної історії.

«НГ» вже писала про проблему браконьєрського нищення лісу і діяльності працівників лісництва саме в Маловисківському районі – поблизу Хмельового (№14 від 6 квітня цього року). Як бачимо, ця тема залишається актуальною. Тому вона й надалі перебуватиме в полі зору нашого видання.

Ігор Крушеницький,
фото автора

Loading...