Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Село розбитих ліхтарів

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

У Малій Тимошівці Новоукраїнського району пошкодили вуличне освітлення, викрали камери відеонагляду і розбили нову огорожу біля сільради. 

 

У сільраді вважають це наслідком конфлікту з головою одного з місцевих фермерських господарств. «Нова» напередодні Нового року побувала на місці подій.

За словами сільського голови Алли Поліщук, конфлікт із фермером тривав упродовж минулого року і триває досі. А розпочалося все після того, як на прохання райдержадміністрації сільрада провела моніторинг своїх земель з метою їх обліку.   

– Ми виявили, – зазначає вона, – що одна ділянка використовується фермерським господарством «Хлібодар» без правовстановлюючих документів, ще одна – не за цільовим призначенням. Остання розташована неподалік будівлі сільради, там знаходиться водонапірна башта, на ній зберігаються пально-мастильні матеріали та хімікати. Ми звернулися до керівника ФГ Валерія Болсуновського з тим, щоб він виготовив правовстановлюючі документи у визначений законом термін. І після цього все розпочалося…

Алла Антонівна збентежена, оскільки зазначені факти відомі давно. Скажімо, при комплексній перевірці дотримання земельного законодавства на території Малотимошівської сільради ще за часів попереднього голови земельники виявили згадані факти: «використовуються без договорів оренди
ФГ «Хлібодар» – 0,4 га», «використовуються ФГ «Хлібодар» без укладених договорів оренди – 50 га» (цитати зі звіту перевірки 2011 року). Причому у документі йдеться не лише про «Хлібодар», а й про інші сільгосппідприємства. У висновку йдеться і про те, заради чого власне й проводилася перевірка - сільрада завдяки  оформленню оренди могла поповнювати свій бюджет значною сумою.

До речі, як стверджує голова, водонапірну вежу ФГ не має права використовувати.

– Це не його майно, – каже вона. – Але він закрив до неї доступ. Цей рік був посушливим, тож мали проблеми із водою. Але він не дав користуватися нею. А ще ми звернулися до екологічної інспекції з проханням перевірити право користуватися цим майном і оцінити, наскільки небезпечно утримувати хімікати і пально-мастильні матеріали поблизу вежі.

У відповіді інспекції, яку має «НГ», зазначено, що ознаки самовільного використання ділянки не вбачаються, але «у цьому випадку має місце використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів». Крім того, інспекція повідомила, що перевірка дотримання природоохоронного законодавства ФГ буде врахована в плані роботи інспекції на 2018 рік.  

   

Якщо вірити пані Аллі та жителям села, з якими нам вдалося поспілкуватися, Валерій Олександрович часто поводить себе так, щоб ніби довести: влада і господар у селі саме він.

Наприклад, стверджують у сільраді, перед поминальними днями у квітні його підлеглі переорали сусідню із його полем дорогу, що з’єднувала старе й нове кладовища. І щоб потрапити із одного до іншого, люди були змушені об’їжджати кілька кілометрів.

– Аби уникнути звинувачень в необ’єктивності, – зауважує Алла, – ми створили комісію, до якої увійшли представники сільради, райради та інші. Просили просто більше не розорювати дорогу. І що він зробив? Розорав дорогу до села, тож тепер вже не можна дістатися сусідньої сільради.

І не тільки це зробив. Тими ж днями пан Болсуновський звертається до обласної прокуратури із заявою, в якій звинувачує сільраду у хабарництві, нецільовому використанні коштів тощо. Перевіркою зайнялося управління захисту економіки в області. У результаті порушень не виявили і вибачилися.

Ще один приклад наклепу. На свято Купала, ведучим якого була пані Алла, завітали поліцейські з тим, щоб влаштувати допит. З’ясувалося, що до поліції надійшла заява про те, що голова сільради власною автівкою збила дитину Болсуновських та завдала їй тілесних ушкоджень. Далі був суд, який встановив, що не було не те що ушкоджень, а й самого факту ДТП… 

За словами пані Алли, доходило й до погроз і навіть рукоприкладства. Так сталося із землевпорядником сільради О. Дудник, коли та перебувала у власній автівці. Пан Валерій, як стверджує вона і кілька свідків, витягнув її і штовхнув, від чого тендітна жінка впала на землю.

Поліція ж у таких діях кримінальних правопорушень не вбачає, як і прокуратура (їхні відповіді на заяви і звернення постраждалих має в розпорядженні «Нова»). На тлі цих історій капості, наприклад, у вигляді лайливого напису на свіжопофарбованій стіні відремонтованого клубу виглядають дрібницями…

У жовтні почалися проблеми із вуличними ліхтарями. 27-28 жовтня виявили, що на двох вулицях ліхтарі пробиті кулями. Кількість – трохи більше 20. Ціна однієї лампи – більше 800 грн. Збитки значні. Вартість монтажу системи освітлення – близько 100 тис. грн. Після цього інциденту сільрада встановила камери відеоспостереження.

Апогею ситуація досягла напередодні свят, коли у ніч із 23 на 24 грудня невідомі зірвали сім камер. Хоча чому невідомі. Принаймні одного із зловмисників працівники сільради впізнали на записі відеокамери, коли той підійшов і готувався її зірвати (цей запис також має у своєму розпорядженні «НГ»). Цей чоловік, стверджують вони, працює у ФГ «Хлібодар». 

Як поліція розслідує справу ліхтарів, в селі не розуміють. Алла Антонівна розповідає, що за заявою виїхали аж наступного дня. Не обходили вулиці і не опитували вірогідних свідків, пошкоджені ліхтарі на експертизу не забирали. Щоправда, попросили надати довідку про суму збитку. Але до єдиного реєстру досудових розслідувань факт пошкодження так і не внесли, бо знову «у даному випадку не виявлено ознак вчинення кримінального правопорушення»…   

На час наших відвідин села кілька камер залишалися на своєму місці – на будівлі сільради. Та недовго – 27 грудня викрали і їх, причому, заодно зламавши поруч із будинком огорожу. Одне слово, напруга досягає критичної межі. Голова сільради майже у відчаї. Після першої крадіжки камер вона кілька ночей навіть ночувала в приміщенні ради… Наразі відомо, що поліція таки опитала підозрюваного, якого зафіксувала одна із камер, про що ми писали вище.

У сільраді покладають надії на допомогу народного депутата Станіслава Березкіна, до якого звернулися по захист. За нашою інформацією, він направив звернення до очільника ГУ Нацполіції в області Сергія Кондрашенка, в якому просить  його взяти справу на особистий контроль, ретельно перевірити факти і притягнути винних до відповідальності. 

Усі спроби кореспондента «НГ» поспілкуватися із Валерієм Болсуновським виявилися марними. Вдома його не застали, а його телефон (принаймні за номером, який нам дали у сільраді як його), не відповідав ні 29 грудня, ні 2 січня. Редакція готова надати йому можливість висловити свою точку зору на описані події в одному із наступних номерів. Крім цього, ми повідомимо про розвиток подій та відповідь поліції на звернення народного депутата.

Ігор Крушеницький,
фото автора
та Алли Поліщук

Loading...