Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Пожежна безвихідь

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

У селищі Власівці, що в Світловодську, під загрозою закриття опинилася школа

 

За висновками Державної служби з надзвичайних ситуацій, заклад не відповідає вимогам пожежної безпеки. Вона ж через суд намагається призупинити навчальний процес до усунення недоліків – в школі має запрацювати автоматична система сповіщення про пожежу, дерев’яні елементи будівлі повинні обробити спеціальною протизаймистою сумішшю тощо.  

Селищна влада запевняє, що приписи ДСНС вже б виконала, якби не небажання світловодського міського голови підписати документ, який би дав старт виготовленню проекту щодо згаданих робіт.

Суть проблеми у кількох реченнях: 1) школа перебуває на балансі міськради; 2) селрада переказала близько 180 тис. грн міській раді, щоб та виготовила проектну документацію; 3) більше чотирьох місяців міська влада не робить цього, незважаючи на численні прохання громади Власівки.

Минулого тижня відбулася зустріч громади Власівки із міським головою Валентином Козярчуком, на якій та очікувала на конкретні відповіді від посадовця щодо проблеми. Однак, врешті-решт, почуте їх не задовольнило.

– Тридцять хвилин ми слухали його звіт, – розповіла нам голова батьківського самоврядування школи Ольга Савкун. – Все про цифри розповідав, тисячі, мільйони, казначейський рахунок тощо. Врешті-решт, йому не дали завершити промову, вимагаючи замість сухих цифр відповіді про майбутнє школи. На всі наші питання – жодної конкретики. Єдине, що сказав щодо протипожежного стану школи, – «це крадійські схеми», маючи на увазі встановлення засобів захисту. Мовляв, більше ста тисяч – це захмарна сума, роботи можна виконати і за значно менші кошти. І заспокоїв батьків, що школу не закриють. Коли ж одна мама запропонувала йому угоду – якщо заклад таки закриють, то він подасть у відставку – міський голова залишив зібрання…

Вона додала, що згаданий суд триває від червня. І те, що громада селища покладає надії на сесію міськради (вона відбулася 20 листопада), – вона звернулася до депутатів із проханням розглянути це питання.

Селищний голова Анатолій Бабаченко пояснив «Новій», чому склалася така колізія. Раніше школу фінансувала селищна рада. Потім її фінансування переклали на міську владу, однак будівлю закладу забирати собі вона відмовилася. Тому тепер так: фінансами й адмініструванням займається місто, а за селищем – лише будівлі, які місто орендує в нього за символічну суму. Тому- то селрада зараз і не має права ремонтувати школу.

– Так, з огляду на цю ситуацію, селищна рада надала міській 180 тисяч гривень субвенції, – каже голова. – Ці кошти мали витратити на виготовлення проекту робіт. Дайте нам його - і ми самі вже зробимо пожежну сигналізацію. А запланований капремонт школи плануємо завдяки сприянню Кабміну. Більше чотирьох місяців наші гроші в них, але проекту досі немає. Міський голова свою позицію мотивує тим, що нібито його підлеглі крадуть гроші, що треба провести ревізію. То хай проводять, але ж давайте робити справу. Чого чекати? Я намагався із міським головою розмовляти. Але… Поки він не підписав вимогу на використання цих коштів. У суді ми показуємо, що прийняли таке рішення, але ж потрібно показати ще якісь дії. А які дії? Не можу ж я змусити міського голову.   

Свої аргументи навів у коментарі нашому виданню і міський голова Світловодська Валентин Козярчук:

– Працювала комісія, створена моїм розпорядженням, яка виявила дуже багато порушень. Зокрема – ездіяльність начальника управління освіти із 2000 року. Якщо вам цікаво, можете під’їхати і ознайомитися із висновками комісії. Фактично ДСНС виявила відсутність захисту у низці закладів. А коли приходили нові директори шкіл, то не була створена комісія начальником управління освіти і не було передачі майнових комплексів. Фактично громаді завданий збиток бездіяльністю начальника цього управління. Але я можу вас запевнити, що ні садок (під загрозою закриття – ДНЗ у Світловодську – Ред.), ні школа закриті не будуть. А щодо 180 тисяч, то мушу зазначити, що виготовлення проекту не коштує таких грошей. Я вважаю, що це корупційна схема.