Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Яскраві маки від Кропивницького до Італії

Автор: Нова Газета

Кропивничанка Наталія Балаклеєнко – мати особливого хлопчика – створює  ексклюзивні футболки, які носять в усьому світі.

 

– Пані Наталю, розкажіть, як виникла ідея створювати футболки? Що вас до цього надихнуло?

– У творчості була потреба. Я виховую сина з інвалідністю, хлопцю 14 років, він візочник і потребує постійної уваги та догляду. Я не можу повернутися на роботу після декретної відпустки, що затягнулася на 14 років. Щоб задовольняти хоча б якісь базові потреби своєї родини, мусила знайти оптимальний вихід Моя сім’я – це я й син, донька вже доросла,  живе окремо. Мені довелося добре подумати, що я вмію робити настільки добре, щоб мої витвори сподобалися людям, щоб їх удалося монетизувати й щоб справа стала  прибутковою.  Я  умію плести, вишивати,  рукоділля – це моє.  Якось на просторах інтернету я побачила  оригінальну футболку, тоді мене і захопила ідея створювати схожі речі.  Зернятко задуму проросло й дало плоди. Першу  футболку я намалювала й одягла на день народження сина, куди запросила багато гостей, близько 30, зробивши рекламу свого витвору  –  білої футболки  з дівочим обличчям у вінку з яскравими червоними квітами. Так ідея стала роботою й можливістю, сидячи вдома й доглядаючи за важкою дитиною, втілювати мрію й утримувати сім’ю. 

– У чому особливість ваших футболок?

– Основна фішка футболки – це намальований контур обличчя, не деталізований, це лице, прикрашене квітами з  шифону, які оброблені японським бісером та стразами Сваровські. Саме квіти – визначальна особливість дизайну, і ми дотримуємося її. Якщо замовники просять намалювати собаку чи ще когось, відмовляємо. Не тому, що не можемо намалювати, але це окремий вид творчості. У мене донька художник, то вона розмальовує різні футболки, та не завжди на це є час.  Наша основна тема – це дівчата в українських віночках. Найбільший попит за кордоном мають футболки з жовто-блакитними квітами, в українській діаспорі їх неймовірно цінять і люблять. Такі речі, виготовлені з любов’ю, стають гарними подарунками.

– Мабуть, ви вже маєте постійних клієнтів?

– Справою займаюся півтора року, за цей час футболки вже розлетілися по всій Україні. Якось їздили до Києва, возили дітей на фестиваль, зустріла жінку, яка впізнала мене, привітавшись. Я здивувалася: хто мене може знати в Києві? А незнайомка розповіла, що впізнала мене по футболці, виявилося, що жінка підписана на мою сторінку у Facebook. Це вже про щось свідчить. Мене такі приємні несподіванки окрилюють, додають ентузіазму. Я рекламую свій товар в Instagram та Facebook. Рекламую також на собі... Усі подружки, усі мами особливих дітей носять мої вироби. До речі, за кордоном найбільший попит мають футболки в Італії. Купують і в інших країнах, але Італія найбільше, там цінують українське, особливо якщо жінки самі родом з України.

– Скільки часу йде на створення футболки?

– Приблизно 3-4 години. Намалювати контур обличчя – це година, потім зображення сохне добу чи дві. Далі  вирізаю квіточки з шифону, потім обпалюю їх над свічкою. Потім пришиваю японський бісер, він найкраще блищить на сонці. Далі дивлюся, щоб ніде ниточок не було, прасую й вкладаю в коробочки, додаючи кожному комплімент і візитівку. Це все триває 3 – 4  години. Удень я можу виготовити максимум 3 футболки, бо ще за дитиною треба доглядати. Іноді працюю вночі. Люди сприймають це нормально, чекають, іноді навіть довго, мені вже й незручно,  відсилаю власним коштом.

– Ви виготовляєте на замовлення різні дизайни. Чи самі ви їх вигадуєте?

– Так, багато, вони дивляться на інших: «Ой, я хочу, як в неї, я ще так хочу…». Ось нещодавно я створювала футболку для жінки, яка хотіла силует рудої дівчини. «Боже, як ми її намалюємо, у нас такої ще не було», – думаю. Потім  малюю – руда, з зеленими очима, з червоними квітами – така гарна. А ще клієнтка попросила квіти не з шифону, а з органзи. Футболку вчора віддавала – жінка в захваті. І як тільки виставила в сторіс фото, уже пишуть замовники, що теж такі хочуть, але щоб руда з кучерявим волоссям. Є люди, які дарують ідеї, які гарно реалізуються. Треба до кожного виробу щось додавати нове, оригінальне, щоб  творчість не стала масовим виробництвом. До речі, віддавала замовлення одній дівчині, а вона каже: «А знаєте, у нас у відділі теж  колега носить таку футболку».  Бачте, я вже затарила весь Кропивницький, тепер треба виходити на Україну й за кордон.  Я над цим працюю.

– Яка ціна футболок і як та де їх можна замовити?

Ми не реалізовували вироби через магазини, не оформлювали  як  справу.  Поки що наша творчість як хендмейд, ще на початковому етапі, можна сказати. Ціна насправді невелика – 350 гривень. Сюди закладено  упаковку, усі компліменти, візитівки – не така велика сума для ручної роботи й такої гарної речі.

Ілона Рожанчук,
фото зі сторінки Наталі
у фейсбук